Jesteś tutaj

Strona główna

Wiosna to moment, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest ogromnie mocne. Wywołuje to zwykle reakcję alergiczną u dziecka i pełnoletnich osób. Najczęściej występujące objawy to łzawiące oczy lub ataki astmy. Pełnoletnie osoby potrafią zadbać o swoje zdrowie – należy jednak rozumieć, jak ochronić dziecko przed alergenami. Zobacz te porady, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się dobrze poza domem!

Podawaj przeciwalergiczne leki bez recepty

Warto wiedzieć, że w aptekach można kupić dziesiątki propozycji, które zapobiegają objawom alergii. Dzięki nim nie wystąpi katar czy uciążliwe łzawienie oczu. Trzeba jednak pamiętać, by kupić konkretnie lek stworzony dla dzieci. Musi on być w zupełności bez skutków ubocznych. W aptece da się znaleźć tabletki, leki wziewne lub spraye do nosa.

Zadbaj o higienę najmłodszych

Higiena pozostaje niezwykle istotna, jeżeli chodzi o alergeny. Po zabawie poza domem powinno się zwykle umyć ręce i twarz. Dodatkowo warto trzymać ze sobą chusteczki nawilżane – świetnie zmywają niemal każde zanieczyszczenia. Alergeny z drzew i krzewów, czyli pyłki osadzają się na włosach lub ubraniach. Konkretne dbanie o higienę zmniejszy siłę alergii. Najpopularniejszym sposobem zapobiegania pozostaje jednak unikanie alergenów. Można pozostać w domu, kiedy warunki są nie najlepsze. Duży poziom alergenów w otoczeniu oznacza pojawiające się objawy – takich sytuacji trzeba unikać.

Rozważ skorzystanie z badania alergologa

Warto wiedzieć, na co konkretnie dziecko może być uczulone. Te testy są dostępne wyłącznie u alergologa po zrobieniu specjalnych badań. Rozpoznanie lekarza daje tu bardzo dużo. W porze pylenia roślin, na które dziecko jest najbardziej uczulone, powinno się sporo czasu spędzać wewnątrz. Badanie u alergologa umożliwi unikanie alergenów, które zaostrzają objawy. Dzięki temu dziecko powinno czuć się dobrze oczywiście na dworze. Mimo wszystko powinno się powiedzieć mu konkretnie, czego musi unikać. To bardzo istotne – dzieci już od młodych lat potrafią zrozumieć alergię.

Nazwa użytkownika