Jesteś tutaj

Strona główna

dziecko

Prawie każde dziecię marzy by mieć domowe zwierzątko. A co wtedy, gdy Twoje dziecko marzy o piesku? Oczywiście – mały piesek w domu to dużo radochy! Ale to jednocześnie obowiązki oraz dużo pracy. W jaki sposób nauczyć pociechę odpowiedzialności i adekwatnego traktowania zwierzaka? Przejrzyj kilka wskazówek.

smutny chłopiec

Odejście kogoś bliskiego to bolesny czas dla każdego członka rodziny. Niebywale trudna jest rozmowa na ten temat z maluchem. Należy mu także wytłumaczyć, jak powinno się zachowywać w czasie ostatniego pożegnania. W jaki sposób rozmawiać z maluchem o umieraniu?

Wiosna to pora, kiedy rozpylanie roślin jest niezwykle silne. Wywołuje to często reakcję alergiczną u dzieci i pełnoletnich osób. Najczęstsze objawy to katar lub duszności. Dorośli umieją zadbać o swoje samopoczucie – należy także pamiętać, jak zabezpieczyć dziecko przed alergenami. Zobacz nasze rady, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się lepiej poza domem!

Wizyta z psem w restauracji? Kąciki dla najmłodszych w restauracjach? O tym, w jaki sposób zmieniają się aktualnie kulturalne zwyczaje.

Każdy rodzic wie, że w trosce o dobry rozwój dziecka nie wystarczy zapewnić mu wikt i opierunek. Bardzo dużo zależy również od wiedzy i umiejętności jakich nauczy się od nas. Przekazanie ich wymaga czasu, a tego z reguły jest mało. Na co dzień mamy tyle obowiązków, że czasami nie wiadomo w co ręce wkładać. Jak w zaganianej rzeczywistości znaleźć wystarczająco dużo czasu dla dziecka?

Język polski to jeden z podstawowych przedmiotów w szkole. Z jednej strony jest to edukacja nastawiona na poznanie rodzimego języka, jego zasad i podstaw kulturowych. Z drugiej zapoznanie z zasobem literatury w nim wydanej – krajowej i zagranicznej. Coraz częściej zdarza się jednak, że dzieci mają z nim problem. Nie chcą uczyć się ortografii, a czytanie lektur to dla nich strata czasu. Jak sprawić, aby zaliczenie języka polskiego nie było dla dziecka przykrym obowiązkiem?

Bycie rodzicem to duże doświadczenie. Powinno się pamiętać oraz dbać o tak dużą liczbę rzeczy. Nadzwyczajnym okresem, kiedy potomek nie może zostać bez permanentnej obecności, są oczywiście początkowe lata. Jeśli w domu jest to dość bezproblemowe, to podczas wojaży potrafi być już niełatwo. Jeżeli kochasz wyrwać się z miasta, powinieneś nauczyć się jak przygotować do tego potomka, tak aby mógł poznawać Twoje zainteresowanie. O co powinno się się zatroszczyć? W które miejsca przyda się zabrać maluszka?

Kiedy ogromne firmy planują kolonie sprawnościowe dla uczniów, muszą przestrzegać kilku poszczególnych obostrzeń, które wspomogą je w stosownym procesie całej wycieczki. Przewodnim pomysłem, na jaki się decydują są najczęściej górskie rejony, ponieważ oprócz budowania mięśni w danej dyscyplinie sportu, dzieciaki mają możliwość rozwinąć swoją turystyczną pasję.

dziecko na wizycie u psychologa

Chodzenie do lekarzy z małymi smykami, być może nawet zapraszanie lekarzy na wizyty domowe, jeśli małe pociechy źle się czują, jest jak najbardziej naturalne i nikt nie posiada żadnych wątpliwości na ten temat. Zdrowie małych kilkulatków jest najbardziej istotne, więc bez względu na koszty prywatnej konsultacji, lub także specjalistycznego diagnozowania – dziecko ma pozostać zdrowe jak ryba. Całość jednakże dotyczy stanu zdrowia ciała naszych podopiecznych. Z jakiej racji nie mówi się tak o równie istotnym zdrowiu psychicznym?

Zobacz, w temacie: https://www.superego.com.pl/

Nazwa użytkownika