Jesteś tutaj

Strona główna

Gdy duże przedsiębiorstwa organizują kolonie sportowe dla młodzieży, muszą dotrzymywać wielu konkretnych obostrzeń, które pomogą im w odpowiednim procesie całej wycieczki. Pierwszym pomysłem, na jaki pada decyzja są przeważnie górskie szlaki, ponieważ abstrahując od wyrabiania tężyzny w danej dziedzinie sportu, dzieci mają możliwość rozwijać własną turystyczną pasję.

Aby odpowiednio załatwić wycieczkę potrzebnych jest mnóstwo rozmaitych sprzętów, a w czasie lockdownu potrzebny jest również test na grypę i odpowiednie przygotowanie opiekunów w wypadku zarażenia się jednego z uczestników. Poza tymi rzeczami bardzo ważne jest wytypowanie porządnego pensjonatu, w którym będzie sala treningowa i pod dostatkiem dużo pomieszczeń. Ostatnią sprawą jest zorganizowanie przewozu. Gros spółek przewozowych wprowadziła ograniczenia w liczbie podróżujących, tym samym warto sprawdzić, czy cała kolonia zmieści się do 1-ego autobusu. Powinno się dodatkowo przetestować, czy przewoźnik ma na pokładzie maseczki medyczne oraz rękawiczki nitrylowe bezpudrowe dla zapominalskich uczestników.

Więcej o zastosowaniu maseczek medycznych znajdziesz tutaj: https://www.skamex.com.pl/edukacja/sprzet-ogolnomedyczny/maski-chirurgiczne-i-respiratorowe-skuteczny-sposob-ochrony-przed-patogenami-przenoszonymi-droga-kropelkowa

Podczas gdy już kompletna ekipa zostanie zgromadzona, a docelowe położenie wycieczki zostanie zapłacone, pozostaje ruszyć w podróż. Po przyjechaniu gruntowne jest skrupulatne rozeznanie lokalizacji i rzeczy, jakie posiada sala do treningów, a potem zaproponować rozgrywki, jakie podniosą kompetencje dzieci. Jeśliby proste zabawy np. w siatkówkę mają zamęczać wychowanków warto je wzbogacić na krocie sposobów. Począwszy od związania kończyn, a skończywszy na grze, w której dzieci będą miały ubrany ochronny kombinezon, który ogranicza przemieszczanie się. Jeśliby ta utrudnienia są zbyt proste, można obmyślić w wyższym stopniu ekstremalne rozrywki. Tu doskonałym będzie sport, w którym uczestnicy pozostaną wyposażeni w kombinezon typ 5-6 (kombinezon ochronny typu 5-6 znajdziesz tutaj: https://www.skamex.com.pl/kombinezon-ochronny-typ-5b-6b ) Tym sposobem nawet w najwyższym stopniu wytrwali zmęczą się, a więc pozostaną wyuczeni do najcięższych dziedzin sportowych.

Na koniec wypada nie zapominać, że takie kolonie służą przede wszystkim rozwijaniu kompetencji pociech, dzięki temu wzmacniają one własne mięśnie i chęci do kontynuacji ruchu w dalszej perspektywie życia. Będzie miało to wpływ to na ich rozwój, a także dobry sposób życia.

Nazwa użytkownika