Jesteś tutaj

Strona główna

Prawie każde dziecię chce mieć swoje zwierzątko. Co zrobić, gdy Twoje dziecko marzy o szczeniaku? Nie ma co ukrywać – mały piesek w rodzinie to dużo radochy! Ale to także obowiązek i wyzwanie. W jaki sposób nauczyć dziecko odpowiedzialnej opieki i właściwego traktowania zwierzaka? Przeczytaj kilka naszych porad.

Najpierw możesz się wybrać z dzieckiem do sklepu z rzeczami dla psa np. https://lincolnpetfood.pl/. Warto nabyć kojec, miski, przysmaki, czy trochę zabawek na wstępie – by piesek łatwo zaadoptował się w rodzinie. Takowa wyprawka dla szczeniaka jest niemal nieodzowna, a przez wspólne zakupy także angażujesz swojego malucha w pierwsze sprawunki.

Następną niezwykle ważną kwestią jest właściwe żywienie zwierzęcia. Po pierwsze powinien mieć on na stałe swoje miejsce na miski, ale również stałe pory podawania posiłku. Maluch musi wiedzieć, że szczeniak stale musi mieć dostęp do świeżej wody i nie zapominać o karmieniu. Naucz dziecko jak często karmić psa i co mu dawać. W ten sposób nauczysz je także odpowiedzialności i systematyczności.

Nie bez znaczenia jest także to, jakim jedzeniem żywicie swojego szczeniaka. Warto stawiać na karmy specjalistyczne dla psów (https://lincolnpetfood.pl/kategoria/sucha-karma-specjalistyczna-dla-psow-diety/ - tutaj przykłady), aby dbać o jego zdrowie i prawidłowy wzrost. Oprócz stałych posiłków możesz czasem pozwalać szczeniakowi na przysmaki. To dobre rozwiązanie, kiedy chcesz motywować psa do nauki nowych rzeczy. Możesz go wynagradzać za nawet małe osiągnięcie. Polecamy zwłaszcza suszone przysmaki dla psa.

Nie zapominaj także o zabawie! Jest to rozwijające równocześnie dla zwierzęcia, jak i dla dziecka. Co istotne, choć oczywiste – wychodzenie na dwór. To i podstawowa potrzeba, jak i sposób na ciekawe spędzanie czasu przez twojego szczeniaka, który jest bardzo ciekaw każdego zakątka. Także Waszemu kilkulatkowi dobrze zrobi dzienna dawka spacerów!

Nazwa użytkownika