Jesteś tutaj

Strona główna

Bezpieczeństwo wychowanków stanowi jeden z zasadniczych priorytetów placówek wychowawczych. Z tego powodu warto pochylić się nad wykorzystaniem przydatnych środków, jakie dadzą maksymalne bezpieczeństwo w obrębie placówki. Obecnie automatyzacja staje się coraz częściej stosowana w zabezpieczaniu parkingów i przejść, co wysoce upraszcza monitorowanie kursowania samochodów i osób wchodzących na obszar placówki.

Jednym z najskuteczniejszych trybów kontrolowania dostępów na obszar placówki są szlabany parkingowe lub szlabany wjazdowe. Montuje się je na początku terenu, dzięki czemu wyłącznie osoby upoważnione mają możliwość wjazdu do terenu parkingowego. Szlabany na pilota dopuszczają zarządzanie rogatką z daleka, co dodatkowo ułatwia dostęp do parkingu ludziom uprawnionym.

Innym komponentem, który jest w stanie zabezpieczyć obwód placówki, są siłowniki do bram skrzydłowych. Umożliwiają otwieranie i zatrzymywanie bram z obszaru placówki, dzięki czemu łatwiej można kontrolować wymianę osób oraz samochodów chcących się dostać do szkoły. Siłowniki do bram skrzydłowych są niesłychanie wydajne i zapewniają bezpieczeństwo zarazem dla samochodów, jak również dla ludzi. Posiadają wyłącznik przeciążeniowy, który przeciwdziała usterkom mechanicznym w przypadku przesadzonego obciążenia.

Wskazane jest także mieć baczenie na bezpieczne używanie parkingów i przejść przez pojazdy a także ludzi. Zarysowanie karoserii czy uderzenie to zdarzenia, jakie mogą się przydarzyć każdemu. Z tego powodu warto zainwestować w stosowne oznakowanie, jakie ułatwi przemieszczanie się po terenie placówki szkolnej. Oznaczenie parkingów, miejsc do zmniejszenia prędkości a także postoi autobusowych podnosi bezpieczeństwo dla uczniów a także prowadzących, jak też tłumi prawdopodobieństwo kolizji.

Podsumowując, zastosowanie automatyki w zabezpieczaniu parkingów i dostępów placówek szkolnych jest bardzo skuteczne w zagwarantowaniu maksymalnego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Szlabany parkingowe a także siłowniki do bram skrzydłowych a także przydatne oznakowanie to komponenty, jakie warto wziąć pod uwagę, aby zminimalizować prawdopodobieństwo niechcianych wydarzeń na terenie placówki.

Nazwa użytkownika