Jesteś tutaj

Strona główna

Zdrowie jest jedną z najcenniejszych rzeczy dla każdego z nas. Stąd też dobrze jest zatroszczyć się o nie. Na tym polu nieprzecenione znaczenie mają regularne badania kontrolne. Szereg chorób stosownie wcześnie zdiagnozowanych, jest bowiem uleczalnych bądź można opanować ich przebieg.

Zadbaj o zdrowie swojego malucha

Cykliczne badania profilaktyczne należy przeprowadzać także u dzieci. Szeroka grupa chorób, typu na przykład cukrzyca, długi czas rozwija się bezobjawowo, lub symptomy kojarzone są z innego typu chorobą. Żadnego niepokojącego symptomu nie należy ignorować. Lekarz pierwszego kontaktu po przeprowadzeniu koniecznych informacji i ogólnym badaniu, skieruje na konsultację do specjalisty, takim jak neurolog czy ortopeda.

Gdy dochodzi do nieprawidłowej wagi, która może być tak samo za mała, jak i za wysoka, wskazane jest, aby dzieckiem zajmował się dietetyk. Wrocław i wiele pozostałych miast w Polsce to miejsca funkcjonowania przychodni, w których przyjmują tego typu specjaliści.

Badania dla seniorów

Tak samo ważne badania profilaktyczne są dla seniorów. Regularne przeprowadzanie badania krwi (link) i sprawdzanie poziomu cukru, to w ich przypadku wymóg konieczny. W przypadku pacjentów cierpiących na cukrzycę poradnia diabetologiczna musi tworzyć dla nich często odwiedzane miejsce. Namów swoich rodziców bądź dziadków do wykonania najważniejszych badań kontrolnych w najbliższej przychodni!
Razem zadbajmy o zdrowie!

Regularne badania profilaktyczne są w stanie odjąć nam w późniejszym czasie wielu problemów. W związku z tym dobrze jest przeprowadzać je niezależnie od wieku. Choroby, jakimi zajmuje się na przykład reumatologia - porównaj, są w stanie obejmować tak samo maluchy, jak i osoby starsze. Podobnie wygląda to, jeżeli chodzi o schorzenia kardiologiczne. Poradnia kardiologiczna obsługuje tak samo starszych, jak i młodszych chorych.

By konsultacje u specjalistów nie były nam potrzebne, warto zatroszczyć się właściwą profilaktykę. Poza wykonywaniem badań istotny jest również styl życia i aktywność ruchowa. Zadbaj o własne zdrowie i członków rodziny!

Nazwa użytkownika