Jesteś tutaj

Strona główna

Co roku szersza grupa brzdąców zapada na dolegliwości układu oddechowego. Nagminnie chorują przede wszystkim przedszkolaki, które są narażone na styczność z bakteriami wśród rówieśników. Ponadto wpływają na to nieumocniony jeszcze układ odpornościowy oraz zanieczyszczone powietrze. Nos i płuca są na pierwszej linii frontu w zetknięciu z czynnikami zewnętrznymi. Tym samym niebezpieczeństwo wad układu oddechowego u maluchów wzrasta. Jak można temu zapobiegać? Co robić jeżeli dziecko zachoruje?

Każda kobieta dba o zdrowie dziecka od pierwszych dni życia. Mleko mamy i prawidłowe warunki bez wątpienia dobrze na nie wpłyną. Jednakże, w sprawie nieskrępowanego oddechu malucha, rozsądnie jest dbać o czystość górnych dróg oddechowych. Konieczny będzie do tego aspirator do nosa dla niemowląt. Użycie go zniweluje niebezpieczeństwo nieżytu nosa, który jest niezwykle przykry dla maluchów. Jednakże, jeżeli pojawi się, dobrze posiadać w pobliżu termometr bezrtęciowy. Nierzadko katar asystuje stanom takim jak na przykład zapalenie płuc, zaś wysoka temperatura jest jednym spośród symptomów.

Do rozwoju dolegliwości układu oddechowego przyczynia się też fizjonomia. Brzdące z większą częstotliwością łapią oddech oraz wciągają z powietrza więcej zanieczyszczeń. Tym samym drożność noska, który zapewnia filtrowanie przyjmowanego powietrza wydaje się niezwykle istotna. Elektryczny aspirator do nosa powinien zostać permanentnym wyposażeniem apteczki rodzinnej. Pomoże zapewnić codzienną higienę nozdrzy całej rodziny. Równie praktyczna będzie sól fizjologiczna do nosa, jaką lekarze w wielu przypadkach rekomendują nie jedynie zapobiegawczo, ale zarówno w ciągu chorób nosa.

Niestety pomimo higieny brzdące zapadają na schorzenia dróg oddechowych. Zazwyczaj są to zapalenie oskrzeli bądź ostry nieżyt nosa. Występujące z nimi kłopoty z oddychaniem można złagodzić stosując koncentrator tlenu. Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać na tej stronie znajdziesz na pewno odpowiedni dla siebie. Wydzielony tlen wspomaga walkę z chorobą i zapewnia optymalne dotlenienie całego organizmu. Co jest wyjątkowo istotne u maluchów. Przy dusznicy bądź zapaleniu płuc wymagana jest również terapia farmakologiczna, do której wykorzystywany jest inhalator pneumatyczny. Umożliwia on w łatwy sposób zaaplikować odpowiednią dawkę medykamentu i może być zastosowany od najmłodszych lat. Mając na uwadze, że namówienie dziecka do wzięcia leku nieraz jest trudne, inhalator dla dzieci, o ciekawym kształcie, może ułatwić procedurę.

Mówiąc szczerze nie sposób uniknąć zakażeń układu oddechowego u brzdąców. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy jakość powietrza jest ściśle mówiąc zła. Wobec tego tak fundamentalne wydaje się, aby troszczyć się o właściwą higienę i być przygotowanym na ewentualne choroby. Da to możliwość osłabić objawy oraz zniwelować niebezpieczne efekty.

Nazwa użytkownika