Jesteś tutaj

Strona główna

Przez długi czas uważano, że niektóre zabiegi chirurgiczne nie mogą być przeprowadzane u brzdąców. Przede wszystkim z specjalizacji chirurgii estetycznej, jaka dużej grupie ludzi pokrywa się z naciąganiem skóry. Nie jest to przedziwne, bowiem często rzeczywiście wykorzystywana jest do retuszu prezencji. Istnieją natomiast takie defekty, w jakich przeprowadzenie zabiegu u pociechy nie jest kaprysem, ale zaleceniem medycznym.

Od dnia narodzin dzieci poddawane są analizom, jakie mają zapewnić opiekunów, że są zdrowe i dobrze się kształtują. Stałe konsultacje u pediatry są szczególnie znaczące w pierwszych 12 miesiącach życia. Poza ogólnymi badaniami zalecane jest USG stawów biodrowych u dzieci. W Warszawie i wielu innych miastach specjaliści uskuteczniają to prześwietlenie niebawem po przyjściu na świat. Rychłe wyłapanie nieprawidłowości, związanych ze stawem, pozwala na prędkie zdiagnozowanie. USG stawu z konsultacją w Warszawie może uchronić noworodka przed deformacjami układu ruchu i ciągnącymi się za nimi zabiegami.

Niesłychanie często u niemowlaków powstają różnorodnego typu zmiany skórne. Większa część z nich jest niegroźna i za pomocą farmaceutyków łatwo można je zniwelować. Są aczkolwiek też takie, które potrzebują konsultacji z doktorem. Ślady po skaleczeniach czy niektóre pieprzyki mogą być dla malucha niekomfortowe. Czasem usuwanie zmian skórnych wskazywane jest także dla rozwoju mentalnego malucha. Zwłaszcza, jeżeli występują na buzi. Dzieci potrafią być okrutne i bez ogródek komentować wygląd innych. To wpływa na ich poczucie wartości i niejednokrotnie kończy się stanami depresyjnymi. Niewielki zabieg potrafi to oddalić.

Rekomendacją zabiegu plastycznego u potomka są też określone niedoskonałości wrodzone. Zaliczyć do nich można zniekształcone uszy czy deformacje rąk. Zabiegiem nader często wykonywanym w Warszawie jest blefaroplastyka powiek. Zmniejszone przez nachodzącą powiekę pole widzenia komplikuje dziecku funkcjonowanie. Ponadto nieprawidłowe wysilanie wzroku może być powodem nieodwracalnych niedyspozycyj oraz zrażać pociechę np. do czytania. Należałoby także zauważyć, że okuloplastyka w Warszawie to nie jedynie retuszowanie powiek. W trakcie wizyty lekarz nie skupia się jedynie na powiece, lecz bada ogólnie oczy. W skutek tego jest w stanie wychwycić niekorzystne zmiany i wskazać odpowiednie leczenie.

Głównym asumptem do operacji plastycznej u dziecka jest naturalnie stan zdrowia. Pewne niedoskonałości mogą w trakcie dorastania implikować inne nieprawidłowości. Jednakowoż nie mniej znaczące są defekty estetyczne. Wygląd oddziałuje na samoocenę, natomiast to może zaburzyć stan psychiczny. Dla komfortu malucha nie wypada oponować przed wizytą u specjalisty.

Nazwa użytkownika