Interesującym sposobem spędzania wolnych chwil dla najmłodszych są warsztaty muzyczne, a dokładniej ze śpiewania. Jeśli wobec tego maluch posiada ku temu umiejętności, to dobrze będzie zapisać go na tego typu kreatywne warsztaty. Maluchy mogą w wyspecjalizowanych szkołach albo pod okiem doświadczonych specjalistów uczyć się od podstaw albo udoskonalić już nabyte umiejętności. Nauka nad wytwarzaniem głosu dopasowana jest do bieżących umiejętności malucha, a wykorzystując mikrofony bezprzewodowe można sprawić, iż maluch będzie czuć się pewniej. Będzie też świetnie słyszeć swój dźwięk. W trakcie decydowania się opiekunowie powinni wobec tego zasugerować się szkołą jaka dysponuje wysokiej jakości osprzętem.

Ćwiczenia, na jakie w pierwszej kolejności kładzie się duży akcent to ćwiczenia oddechowe, gdyż prawidłowy oddech jest w stanie rozwinąć poziom głosu oraz jego wybrzmienie. Wykwalifikowani nauczyciele będą pracować nad dykcją uczniów, artykułowaniem oraz nadawaniu melodii głosu. Sprzęt taki jak mikrofony przewodowe wywodzi się od najlepszych wytwórców, wobec czego można być pewnym, iż będzie sprawdzać się w każdej sytuacji. Maluchy mogą poznać przeróżne techniki wokalne, a później nauczyciele dopasują taką, jaka dla konkretnej osoby okaże się idealna jako przewodnią. W czasie zajęć akcent kładziony jest na pracę przy piosence oraz na interpretację słów w śpiewie.

Spora uwaga przyłożona jest do pracowania ze sprzętem takim jak mikrofony do wokalu oraz nauczyciele uczą zachowania na scenie. Zwykle też systematycznie, z różnych okoliczności zorganizowane są koncerty dla rodziców. Maluchy, które już są zorientowane w jaki sposób przytrzymać mikrofon wokalny i w jaki sposób z nim działać bez wątpienia na tym występie poczują się pewniej. Warsztaty pomagają w budowaniu osobowości na scenie oraz przygotowują maluchy do konkursów wokalnych. Maluchy dowiadują się też jak prezentują się systemy nagłośnieniowe i jaką pełnią rolę. Jeśli wobec tego maluch myśli o karierze na scenie, to warto pomyśleć o zapisie na te warsztaty. Oswojenie się z życiem scenicznym, ze sprzętem jakim są głośniki do sali konferencyjnej i podbudowanie poczucia wartości to walory, jakie są motywujące. A znaczące jest to, iż maluchy mogą systematycznie ćwiczyć swój głos.