Jesteś tutaj

Strona główna

Nadchodzi lato, czyli czas wakacyjnych wojaży. Zapewne większość z nas zastanawia się jaki środek lokomocji będzie najlepszy. Ma on ogromne znaczenie, zwłaszcza jeżeli podróżujemy z dziećmi. Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie pociągiem.

Kolej alternatywą dla samochodu

Choć dla sporej części rodziców najlepszym środkiem lokomocji na rodzinne wojaże wydaje się samochód, to warto rozważyć także podróż pociągiem. Dla dzieci będzie to wielka przygoda, a dorośli zostaną odciążeni od wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Wejdź na rozkład jazdy pociągów (znajdziesz go na stronie przewoźnika: Koleje Dolnośląskie rozkład jazdy) i zaplanuj wyjazd w dogodnym terminie!

Zaplanuj wyjazd

Jeśli rozważasz podróż koleją, musisz zacząć od jej właściwego zaplanowania. W pierwszej kolejności wyszukaj połączenie PKP (wygodnie i szybko wyszukasz połączenie w internecie: wyszukiwarka połączeń kolejowych) do miejsca, do którego chcesz dotrzeć, w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie zapomnij o wpisaniu miejsca, z którego wyruszasz, na przykład „stacja PKP Wrocław”. Potem zweryfikuj dostępne połączenia, uwzględniając przy tym klasę miejsc, które chcesz zarezerwować.

Zalety podróży pociągiem

Wyprawa pociągiem w wielu przypadkach zajmuje mniej czasu niż podróż samochodem. Co więcej, nie nie przydarzą się nam żadne nieplanowane sytuacje na drodze, takie jak korek czy kolizja. Nie będziemy się też zamartwiać tankowaniem ani o prawidłowe ciśnienie kół.

Komfort podczas podróży

Operatorzy pociągów gwarantują podróżującym osobom szereg różnego rodzaju ułatwień. Jednym z nich jest radar pociągów. To internetowa mapa kursujących kolei, za sprawą której podróżni są w stanie w dowolnej chwili zweryfikować lokalizację pociągu, jego trasę i model. Aplikacja wskaże nam dokładne miejsce, w którym się on akurat znajduje, informując nas, że jest to przykładowo dworzec PKP Wrocław.
Co więcej, współczesne składy są nowoczesne i funkcjonalne, gwarantując wysoki komfort podróży. Większość z nich jest klimatyzowana i oferuje podróżnym opcję skorzystania z bufetu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że standard oraz zakres usług wynikają z rodzaju składu i kategorii biletu.

Ważne informacje:

Zasady dotyczące przewozu zwierząt domowych: przewóz psa w pociągu

Z rowerami w pociągu: jak przewieźć rower pociągiem?

Nazwa użytkownika