Jesteś tutaj

Strona główna

Liczna grupa rodziców ma problem z namówieniem swojego dziecka do spożycia pożywnego dania. Jest jednak mnóstwo metod na uatrakcyjnienie potraw dla najmłodszych. Ze zwykłych produktów możesz przyrządzić oryginalny posiłek dla niejadka. Wykazując odrobinę kreatywności, sprawisz że pożywne przekąski w ekspresowym tempie znikną z talerza.

Rodzinne kucharzenie

Wspólne gotowanie z dzieckiem to idealny pomysł na namówienie go do spożycia czegoś zdrowego, jak również na spędzenie wspólnych chwil. Maluch na pewno będzie miał ochotę na posiłek, w którego przygotowanie włożył wysiłek. Malec może przykładowo dekorować kromki chleba kawałkami jarzyn lub zrobić buzię z oliwek na porcji makaronu z sosem. Ludki z owoców również brzmią interesująco.

Kolorowe dania

Nudnie wyglądające danie nie motywuje do jego skonsumowania, szczególnie tych młodszych smakoszy. Zadbaj więc o to, aby na talerzyku znalazło się jak najwięcej kolorów. Z pasków papryki, ogórkowych plasterków i pomidora ułóż na kromce chleba ciekawe kształty. Dzięki temu najzwyklejsza kanapka zmieni się w kulinarne dzieło sztuki.

Wyczaruj na talerzu łąkę z trawą z natki pietruszki, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatami. Z kawałka ciemnego chleba wytnij traktor, jadący na marchewkowych talarkach obok drzew z brokułów.

Bajka na talerzu

Prosiaczek z szyneczki, a może ananasowa owieczka z jagodowymi oczkami? Nie trzeba posiadać wyjątkowych umiejętności, aby wyczarować na talerzu dziecka bajkowego bohatera. Z kilku plasterków kiwi i truskawek zrobimy przykładowo księżniczkę w balowej sukni, a z ogórków i małych pomidorków żółwia. Paski marchewki idealnie sprawdzą się zaś jako lwia grzywa, a jajko i kawałek pieczywka można użyć do stworzenia jego mordki.

Będzie o wiele lepsza zabawa, jeżeli w tworzeniu bajkowych bohaterów na talerzyku, uczestniczyć będzie dziecko. Nie tylko pobudzi się dzięki temu jego wyobraźnia, ale namówisz malca na zdrową przekąskę!

Nazwa użytkownika