Wszyscy którzy mają dzieci wiedzą, iż nie tak łatwo przygotować danie które dziecko zje chętnie. Danie które nie tylko będzie zdrowe, ale także po prostu będzie mu smakowało. Dzieciaki mają zwykle krótką listę potraw, które chętnie zjedzą. Odzwierciedla się to także w menu restauracyjnych – gdzie osobną pozycją są potrawy specjalnie dla maluchów.

Zatem jakie są ukochane smaki dzieci? Abstrahując od faktu iż dzieci uwielbiają słodkości i mogłyby je jeść w każdej ilości, każdy rodzic zdaje sobie sprawę – że nie są one ani zdrowe ani bogate w mikroelementy. Wpływają także kiepsko na uzębienie u pociechy. Jest natomiast kilka zdrowych przekąsek, które Twoje dziecko na pewno polubi.

Marki dziecięce robią wiele, by przygotować smakołyki owocowe, które będą smakować w taki sposób, by dziecko samo miało chęć po nie chwycić. Mówimy tu o wszelkiego rodzaju żelkach i gumach – z sokiem owocowym. Istnieją także pełne owoców przeciery i soki, które również są dedykowane dzieciom.

A jak jest w kwestii pełnych posiłków? Istnieje kilka bezpiecznych opcji. Prawie każdy dzieciak uwielbia spaghetti! Popularna pizza także jest takim rozwiązaniem, po które sięga niejeden rodzic. Warto natomiast spreparować ją samemu w domu, by być pewnym jakiego typu produkty do jej przygotowania były wykorzystane. Warto przeforsować tu różne warzywa – kukurydzę, cebulę a nawet szparagi!

Dobrym pomysłem są także rożne zupy, zwłaszcza te przetarte. Gdy zblendujemy konkretne produkty, nawet np. cebulę – kilkulatek najprawdopodobniej nie rozróżni pojedynczych smaków i chętnie zje zupę w całości. Również desery możemy samemu zrobić w zdrowy sposób.

Znaczący jest także sposób podania potrawy, gdyż dziecko często „je oczami”. Jeśli talerz wygląda atrakcyjnie i w przyjemny dla malucha sposób, jest ogromna nadzieja, że nie będzie się opierać! Dzięki takim zabiegom jesteśmy w stanie dostarczyć dzieciom niezbędnych do zdrowego rozwoju składników.