Jak wszyscy wiemy podróże kształcą. Dotyczy to zarówno starszych jak i młodszych osób. W dzisiejszym świecie podróżowanie nawet na duże odległości przestało być czymś niespotykanym. Jeśli chcielibyśmy aby nasze pociechy weszły w dojrzałe życie przystosowane do funkcjonowania w teraźniejszości to niewątpliwie powinniśmy dać im możliwość obejrzenia choć części świata gdy są nadal pod rodzicielską opieką.

Istnieje mnóstwo przeróżnych lokalizacji, do których można się udać i z pewnością każdy znajdzie coś co mu odpowiada zarówno w kwestii tematyki jak też finansów. Dobrym miejscem jest afrykańskie wybrzeże Morza Śródziemnego – państwa tam leżące w dużej mierze utrzymują się z turystyki, a jednocześnie dają szansę na poczucie odrobiny prawdziwej egzotyki. Wycieczki do Maroka, czy Tunezji są całkiem popularne, więc dostępne kosztowo. Wyjazd do jednego z tych krajów z pewnością pozostanie w pamięci naszych dzieci na długo i pozwoli im zapoznać się z kulturą różną od naszej. Nawet wyjazd na długi weekend majowy może być świetną okazja do zagranicznej wyprawy. Majówka to dobry moment na zwiedzanie.

Innym interesującym miejscem do odwiedzenia jest Gruzja – kraj tak samo podobny jak i różny. Wyjazd do Gruzji, tak samo jak w rewir śródziemnomorski nie spowoduje bankructwa, a jednocześnie umożliwi zwiedzenie państwa różniącego się od tego co znamy na co dzień. Łatwość wyjazdu w tym przypadku jest spowodowana nie popularnością turystyki w Gruzji, a bardziej faktem, że Gruzini turystów z Polski darzą sympatią i najczęściej są pomocni.

Jeśli mamy chęć na bardziej egzotyczny wyjazd, a jednocześnie nie limituje nas portfel to świetnym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Kuba jest jednym z niewielu miejsc w dzisiejszym świecie, jakie nie daje się globalizacji. Komunistyczny system władzy sprawia, że w wielu sprawach Kuba jest do tyłu w stosunku do reszty świata, przez co jej mieszkańcy często żyją w biedzie. Mimo to Kuba jest państwem całkiem bezpiecznym, a ludzie tam mieszkający są przyjaźni. Warto wybrać się na Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż w przytoczonych wcześniej przypadkach niemniej jednak jest to kraj godna odwiedzenia.

Reasumując, zabieranie ze sobą naszych pociech na dalsze wycieczki będzie dla nich najlepszą lekcję ze stosowanej geografii, ale również szkołę życia, gdyż w dorosłym życiu, będą gdzieś jeździć. Niezależnie czy wybierzemy się do Tunezji czy na wyprawę do Gruzji, nasze dzieci wyniosą z tego dużo wartościowej wiedzy.