Jesteś tutaj

Strona główna

Zapewnienie bezpieczeństwa w placówce edukacyjnej to ważna sprawa. Stąd też kadra zarządzająca dokłada dużych starań, aby je zagwarantować. Podopieczni powinni czuć się nie tylko komfortowo, ale także powinny być chronieni podczas pobytu w szkole. Podobnie nauczyciele i cała infrastruktura szkoły. Niewątpliwie jednym z istotniejszych czynników zapewniających bezpieczeństwo są drzwi i solidne ich zamknięcia.

System jednego klucza – w jaki sposób to działa?
Sporo placówek szkolnych i innych instytucji publicznych odchodzi od tradycyjnego systemu zamkowego w drzwiach. Na to miejsce wszedł innowacyjny system master key. Dzięki temu rozwiązaniu administrowanie drzwiami oraz bezpieczeństwo są na prawdę na niezwykle dużym poziomie.
Zamki w systemie jednego klucza to zapewnienie solidnego zamknięcia każdego miejsca. W dawnych zamkach znajdują się dwa układy – jeden zapamiętuje kształty, a następny zamyka. W systemie master key jest bardzo podobnie. Z tą jedną różnicą, że wzbogacają go elementy zmienne, dzięki którym przy użyciu jednego klucza mamy możliwość otwierać wiele pomieszczeń. Wkładki w systemie master key wyposażone są w kolejne części - plasterki masterkowskie. Starczy by dobrać dopasowane nacięcia, rozmiary plasterków i kołków, aby dany klucz otwierał wyznaczone miejsca.

Jak to wygląda w użytkowaniu?
Czym jest taki system master key w praktyce? Placówka, w jakiej znajdują się zamki takiego rodzaju ma idealny system administrowania kluczami. Jeden pracownik może posiadać klucz główny MASTER pasujący do każdych z drzwi, a inny pracownik może otworzyć już wybrane zamki. To bardzo duże ułatwienie na co dzień oraz zagwarantowanie znacznie większej bezpieczeństwa. W razie zagrożenia, opuszczenie budynku szkoły za każdym razem przebiegnie błyskawicznie a przede wszystkim w bezpieczny sposób. System master key ułatwi także codzienne komunikację między pracownikami placówki i utrzyma porządek.

Gdzie zakupić zamki takiego rodzaju?
Jeśli nie znasz miejsca, gdzie kupisz zamki z systemem master key, przejrzyj ofertę sklepów z podobnym asortymentem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę w temacie tego co szukasz i miejscowość, np. „zamki do drzwi Wrocław”. Najlepiej robić zakupy na stronie producenta albo w miejscu, które dystrybuuje zamki master key, np. u dystrybutorów. Na stronie sklepu warto przeczytać informacje na temat systemu i porównać kilkanaście wybranych modeli.
W większym mieście będziesz mieć nieograniczony dostęp do punktów, które posiadają w ofercie zamki z systemem master key. Sklepy z zamkami do drzwi we Wrocławiu, Gdańsku, czy innym mieście to oczywistość. Jeśli jednak mieszkasz w niewielkiej miejscowości, możesz swobodnie zamówić taki zamek w sieci. Cena zamka master key nie jest wysoka. Placówka edukacyjna z tego typu zabezpieczeniem drzwi będzie jeszcze bardziej bezpieczna.

Nazwa użytkownika