W MEN od dawna dużo się dzieje i nawet jeśli nie ma się dzieci w szkolnym wieku - chyba każdy stara się być zaznajomiony z tym obszarem krajowego rządu. Nawet jeśli nie - przez popkulturę tworzącą memy z ewą kopacz w sferę internetu - ma się orientacyjne pojęcie kto, gdzie oraz na którym stanowisku, co robi.

MEN w czasie epidemii - co nowego?

Bez względu na to, czy ma się poparcie dla partii rządzącej, czy nie - jaką rzecz zrozumiała jest prawo i sprawiedliwość, należy się przystosowywać do tego, które podejmują decyzję. Warto jednakże, by sprawdzać różne źródła, jak niezależne media, czy serwisy społecznościowe, by górnolotne decyzje, które wygłasza premier Morawiecki, nie były wyłącznym sposobem zdobycia wiedzy o obecnym stanie politycznym w Polsce.

Te przekształcenia to pomiędzy innymi zmiany w Ministerstwa Edukacji i Nauki, na którego czele stoi Przemysław Czarnek. Warto jednakże wyjrzeć nieco poza samo MEN, by posiadać szerszy kontekst tego, co w ówczesnych dokuczliwych czasach dla kraju, jak i całego świata postanawia partia rządząca z Morawieckim jako premierem dowodzącym całemu rządowi, a maluje się to w taki sposób:

• Jarosław Kaczyński - wicepremier oraz szef Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa,
  • Piotr Gliński - drugi wicepremier, a równocześnie minister kultury oraz sportu,
  • Jacek Sasin - niezmienny minister Aktywów Państwowych,
  • Jarosław Gowin - wicepremier oraz jednostka odpowiedzialna za Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

Powinno się również poznać szerszy kontekst, bowiem chociaż kawałeczki tortu pozostały rozdane - to newralgiczne karty wciąż niezmiennie rozdaje Mateusz Morawiecki, jaki ma ostatnie zdanie, jeśli gra toczy się o to, co faktycznie będzie działo się w poszczególnych rewirach państwa polskiego, w tym również w dziedzinie edukacji oraz nauki. Wszyscy stajemy dziś w obliczu wyzwań oraz należy wierzyć, iż wyjdziemy z tego obronną ręką, jak również posiadać nadzieję, że nauka zdalna prowadzona aktualnie w tak nieskładny sposób będzie jedynie przejściowym doświadczeniem, a nie nowym stanem codzienności.