Jesteś tutaj

Strona główna

Uprawianie hobby ma znaczenie zarówno w przypadku dorosłych, jak i kilkunasto- oraz kilkulatków. Zajęcia te nie tylko ułatwiają odpoczynek pokrywający się z osobistymi gustami, lecz jednocześnie wywierają wpływ na budowanie własnej tożsamości, i pomagają w pogłębianiu wiedzy, zazwyczaj mało popularnej. Właśnie temu dobrze jest spróbować zainteresować małego człowieka czymś ciekawym już w wieku paru lat. Trzeba jednocześnie pamiętać, że każdy szkrab może mieć odrębne preferencje, a przez to woleć inny rodzaj zajęć – jeden wybierze miecz samurajski, kolejny natomiast na malowanie. Dodatkowym kryterium w dobieraniu zainteresowań muszą być także wiek oraz umiejętności małego pasjonata. Kilkulatek zapewne nie poradzi sobie z tanto, czy innym rodzajem broni białej.

Próby zaciekawienia potomka nowym zajęciem muszą odbywać się w serdecznej otoczce. Zbyt śmiałe naciski mogą przynieść przeciwny skutek oraz na stałe zniechęcić do konkretnego typu działania. Sprawdzonym rozwiązaniem, wspierającym w rozpoczynaniu kolejnej pasji, jest wzięcie udziału w warsztatach lub wspólne pogawędki poruszające temat, którym chcemy, by się zaciekawiło. Zajęcia nieobowiązkowe organizowane są praktycznie w każdej szkole, i to bez znaczenia, czy chodzi o kickboxing, balet, czy łuki bloczkowe. Zasób takich lokalizacji jest naprawdę duży.

Które nietradycyjne zajęcie prawdopodobnie spodoba się nastolatkowi?

Ilość pasji, którymi może zaciekawić się młody człowiek, jest niezliczona. Duża część z nich nie potrzebuje ani mnóstwa wolnego czasu, ani znacznego wkładu pieniężnego. Do takich zalicza się chociażby proca, czy lekkoatletyka. Równie interesującym konceptem, pozwalającym spleść przyjemne z pożytecznym, są też sporty walki, łuki albo gimnastyka artystyczna. Starszym dzieciom prawdopodobnie przypadną do gustu lekcje obrony własnej, gdzie stosowana jest pałka teleskopowa.

W zestawieniu mało wziętych zainteresowań można znaleźć również inscenizację historyczną, turystykę górską, czy survival. Ogromną zaletą tych przedsięwzięć jest to, że można w nich uczestniczyć całą rodziną, co ułatwia organizację czasu we wspólnym gronie oraz pozwala na wzmocnienie relacji.

Nazwa użytkownika