Nauka już lata temu ogłosiła, że bycie ze zwierzętami jest dobre dla ludzi, a szczególnie tyczy się to dzieci. Uczą się w ten sposób odpowiedzialności i wrażliwości. A dodatkowo futrzaki pozytywnie wpływają na zdrowie, przede wszystkim w przypadku dzieci z różnymi problemami lub spektrum autyzmu. Wspaniale działają też przy fizjoterapii.

Najczęściej ludzie wykorzystywali do tego celu celu np. psy i delfiny. Ostatnio jednak atrakcyjna zrobiła się alpakoterpia. Jest to zrozumiałe: nie istnieje raczej osoba, której nie podobają się te puszyste i wspaniałe zwierzęta. Coraz chętniej hodowle alpak mają propozycję dla najmłodszych - można z z tym zwierzętami spacerować.

Polecamy skorzystać z takiej okazji. Dzieci poznają nowe zwierzaki, a przy tym zadziała to dobrze na ich rozwój i zdrowie.