Jesteś tutaj

Strona główna
dziecko na wizycie u psychologa

Wybieranie się do specjalistów z maleńkimi maluchami, a nawet wołanie lekarzy do domów, jeśli małe szkraby chorują, jest oczywiście naturalne i żaden rodzic nie posiada w ogóle zahamowań w związku z tym. Kondycja zdrowotna naszych kilkulatków jest najważniejsze, zatem bez względu na koszty domowej konsultacji, bądź także specjalistycznego badania – niemowlę ma pozostać sprawne fizycznie.

Wszystko to jednak nawiązuje do stanu zdrowia ciała naszych podopiecznych. Z jakiej racji nie pamięta się o identycznie ważnym zdrowiu psychicznym?

Duża liczba opiekunów nie namyśla się nad kwestią przyprowadzania kilkulatków do psychoterapeutów lub psychiatrów, zobacz, jak może pomóc psychiatra dziecięcy wrocław. Być może biorą złe psychiczne zdrowie dziecka za swoją porażkę rodzicielską, że małe dziecko nie potrafi panować nad złością, wpada w nastroje depresyjne, czy też po prostu odróżnia się na tle rówieśników w jakimś stopniu.

Nie należy się bać zwrócenia się z prośbą o radę do psychiatrów. Spokojnie dorastające maleństwo, bez trudności dotyczących własnych zachowań i psychiki, to cel rodziców. W związku z tym stabilność mentalna powinna stać się tak samo istotna, jak kuracja każdej poważnej lub lekkiej choroby cielesnej.

Nieleczenie dzieci, które mają skłonności do zaburzeń, dotyczących zdrowia psychicznego, może prowadzić do pogłębiania się trudności takiego dziecka i potem do o wiele bardziej poważnych przypadłości lub bezpowrotnych zmian, które ukażą się w późniejszych latach.

Bagatelizowanie oznak trudności mentalnych dziecka, których może okazać się, że jest więcej, niż mamy wrażenie, jest porównywalne z ignorowaniem symptomów ospy, różyczki, zapalenia płuc, ospy wietrznej i tym podobnych.

Jeśli uczęszczanie na sesje terapeutyczne dla nałogowców, spotkania z lekarzami i próba leczenia nałogów - klik klik, ogólnie szukanie pomocy specjalisty w dorosłym żywocie, jest czymś standardowym i nie budzącym trwogi ani zdziwienia, to z jakiego powodu rozwiązywanie trudności od maleńkości jest nadal niespotykane?

Być może prowadząc małe dzieciaki do psychoterapeutów spowodujemy, iż będą one szybciej rozwiązywały problemy w późniejszym życiu, bez przymusu wykupowania terapii dla związków, uczęszczania na terapie nałogów? Warto się nad tym zastanowić, jeśli spostrzeżemy niestandardowe zachowania u naszych potomków.

Nazwa użytkownika