Jesteś tutaj

Strona główna
korytarz w szkole

Instytucje szkolne to obiekty, gdzie musi być zaprowadzony odpowiedni ład. Z uwagi na charakter prowadzonej działalności oraz dbanie o poważanie, muszą wyjątkowo zabiegać o higienę. Jej utrzymanie jest zapewne czasochłonne, jednakowoż dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu da się skutecznie uprościć porządki.

Właściwa koordynacja prac związanych ze sprzątaniem

Instytucje szkolne nie mogą godzić się na obskurne warunki panujące w wewnątrz. Dlatego w ich pomieszczeniu gospodarczym muszą znaleźć się szorowarki do mycia podłóg oraz pozostałe sprzęty porządkowe.
Poza samymi urządzeniami dużą wartość ma także dobra logistyka czynności zespołu porządkowego. Prace obejmujące sprzątanie muszą być wykonywane tak, aby nie przeszkadzać w prowadzonych lekcjach, a jednocześnie zawarować podczas nich czyste warunki. Pomocny może być dedykowany sprzęt czyszczący.

Funkcjonalny sprzęt do sprzątania

Każda instytucja oświatowa powinna być wyekwipowana w odpowiedniej klasy sprzęt do sprzątania. Urządzenia, typu pady czyszczące zapewniają precyzyjne czyszczenie posadzek i przyśpieszają prace porządkowe. Nierzadko pozwalają one zniwelować potrzebę wykorzystania chemicznych detergentów.
Silne plamy z podłóg da się usunąć, wykorzystując szorowarki ręczne. Rozwiązanie to będzie użyteczne przede wszystkim porą zimową, kiedy do środka dostaje się błoto i śnieg. Zwykły czyścik mógłby być nieodpowiedni, gdy placówkę odwiedza spora grupa dzieci i pracowników.

Kwestia oszczędności energii także jest znacząca

Ośrodki szkolne muszą dużą uwagę przywiązywać również do oszczędności energii. Nowe maszyny do czyszczenia podłóg gwarantują ekspresowe i komfortowe prace porządkowe. Co za tym idzie, zużywana jest ograniczona ilość energii. Świetnie na tym polu wykazują się przyrządy o kilku funkcjach.
Opłacalną możliwością dla ośrodków oświatowych mogą być również szorowarki jednotarczowe. Można je stosować zarówno do polerowania, jak też szorowania. W ten sposób wykorzystując jedną maszynę, da się wykonać dwie czynności. Można więc lepiej zagospodarować jednocześnie zasoby czasowe, jak też energię.

Nazwa użytkownika