Sukces sportowy naszej reprezentacji

Dnia 31.05.2016 na Orliku przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu odbyła się druga runda eliminacyjna Turnieju Inea-Cup w streetballu. Na tych zawodach nie zabrakło reprezentacji naszego gimnazjum. Miło jest nam poinformować że ponownie zajęli oni piesze miejsce w swojej grupie i wywalczyli awansu do finału województwa wielkopolskiego!

image1 (5)

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkołę reprezentowali: Kajetan Agaciński, Bartek Kalinowski, Marcel Kruczkowski oraz Oskar Przybylak.

Wygrały na plaży !

Dnia 06.05.2016 na piaszczystym boisku, przy przepięknym słońcu na terenie Orlika  SP 4 w Luboniu Nasze wspaniałe  dziewczyny  Ewa Dziurla i Margareta Ohnsorge z klasy III C pokonały 2 : 0 w meczu piłki siatkowej – plażowej zespół dziewcząt z Gimnazjum nr 2. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na turnieju powiatowym.
20160506_135335

Sukces naszych koszykarzy

W dniu 28.04.2016 odbyła się pierwsza runda eliminacyjna Turnieju Inea-Cup Streetball. Nie zabrakło na tych zawodach reprezentantów naszego gimnazjum. Drużyna chłopców w składzie: Wojtek Trzeciak, Kajetan Agaciński, Bartek Kaliszewski oraz Oskar Przybylak zajęli pierwsze miejsce wygrywając z drużynami ze Stęszewa i Puszczykowa. Tym samym wywalczyli sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej części rozgrywek! Uczniami opiekował się pan Mateusz Niedźwiedź.
 image1 (3)

Mistrzostwa Lubonia w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Podczas  Mistrzostw Lubonia w Indywidualnych Biegach Przełajowych nasi uczniowie wywalczyli dziewięć miejsc zapewniających awans do zawodów powiatowych. Na najwyższym miejscu na podium, w biegu na dystansie 2000 m, w roczniku 2000, stanął Mateusz Swiniarski z klasy III e. W biegu na dystansie 1500 m dziewczyn, w roczniku 2001-2002, drugie miejsce  zajęła Jagoda Urbaniak z klasy I c, natomiast medal brązowy wywalczyła Karolina Filipowicz z klasy II a. Na Mistrzostwa Powiatu, które odbędą się 26 kwietnia na terenach Malty w Poznaniu zakwalifikowali się również: dziewczyny: Liwia Sokołowska I b, Margareta Ohnsorge III c, Natasza Pawlicka III a, chłopcy:  Kacper Buczak II c, Tomasz Kordziński I e oraz Kacper Wójtowicz III e. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Kolejne zmagania naszych sportowców już w najbliższy piątek, 15 kwietnia, tym razem uczniowie będą walczyć o medale w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce.

20160404_114412 20160404_114902

Sukcesy zespołu tanecznego

We wtorek 12  kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Zawodowych nr.6, im. J. Lelewela w Poznaniu, odbył się :” Wiosenny turniej w tańcu i aerobiku”.
W zawodach wzięły udział gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Poznania i innych miast.
Zawodnicy startowali w kategorii: solo, duet, formacja.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, mimo to nasz duet: Aleksandra Graf i Filip Jakubowski, wywalczył drugie miejsce , a formacja (grupa taneczna Replay) w składzie: Agata Wiss, Magdalena Piechocka, Zuzanna Szumiłowska, Weronika Pers, Maria Jankowska, Zuzanna Demuth, Anna Palacz, Zuzanna Szymkowiak, zajęły bardzo wysokie trzecie miejsce.
Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
20160412_112216

Występ naszych uczennic w aerobiku grupowym

2 marca 2016r. w hali sportowej OSiR w Mosinie,  odbyły się powiatowe zawody w aerobiku grupowym. Naszą szkołę reprezentowała grupa taneczna „Replay”, w składzie: Emilia Krzyżańska kl.1c, Gabriela Krzyżańska kl.1c, Zuzanna Szumiłowska kl.1e, Zuzanna Szymkowiak kl.1a, Jagoda Gożdziewska kl.1a, Amelia Dymkowska kl.1a, Zuzanna Demuth kl.1c, Magdalena Piechocka kl.2a, Anna Palacz kl.1d, Agata Wiss kl.3b, Maria Jankowska kl.1b.
Trzeba zaznaczyć, że dziewczęta pierwszy raz startowały na takich zawodach w historii naszego gimnazjum i jako jedyne reprezentowały Luboń. Poziom zawodów był bardzo wysoki, jednak nasze tancerki wywalczyły bardzo dobre,  siódme miejsce, co jak na nasz debiut, jest wielkim sukcesem. Zawodniczkom serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
20160302_112640