Osiągnięcia 2016/2017

Nasze sukcesy

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Zofia Kaczmarek z klasy IIId została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy Zosi i jej opiekunce pani Magdalenie Łobejko! Przypomnijmy, że Zosia jest już laureatka z historii!
Laureat i finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Hubert Bogdański z kl. IIId został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wiktoria Pawlicka z klasy IIId została finalistka konkursu. Z uczniami pracował zespół nauczycielek historii: Agata Matyjasek, Anita Plumińska-Mieloch, Alina Wiatr i Justyna Wójcik. Gratulujemy!

Początek teatralnej wiosny – II miejsce!

Grupa teatralna „Cokolwiek” rozpoczęła wiosenny maraton teatralny. 13 i 14 marca gościliśmy we Wrocławiu na Przeglądzie Kultury Młodych „Przekręt 2017”. Wystawiliśmy tam sztukę pt „Spółka z o.o.”- komedię ukazującą perypetie pracowników upadającego wydawnictwa w krzywym zwierciadle. Natomiast 18 marca uczestniczyliśmy w VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych „Chichot Pegaza” . Tym razem przedstawiliśmy „Bajki dla potłuczonych”, czyli kabaretowe wersje znanych baśni. Jury doceniło grę aktorską i sceniczną energię grupy, przyznając nam II miejsce w konkursie.

Etap szkolny konkursu GOMI (Gimnazjalna Olimpiada Matematyczno – Informatyczna) organizowanego przez Gimnazjum w Skórzewie już za nami. Do dalszego (międzyszkolnego) etapu konkursu zakwalifikowali się:

w kategorii I (uczniowie klas 1): Stanisław Jankowski, Janusz Paradowski

w kategorii II (uczniowie klas 2): Hubert Krzemiński

w kategorii III (uczniowie klas 3): Daniel Armatys, Piotr Kocian

Zwycięzcom gratulujemy i informujemy, że 9 marca 2017 r. o godz. 9.00 w naszej szkole w sali komputerowej odbędzie się etap międzyszkolny. Etap ten odbywa się przy użyciu komputerów. Uczestnicy etapu międzyszkolnego zobowiązani są do posiadania konta na dysku Google.

Realizujemy film fabularny w ramach "Wielkiej przygody z filmem"

W ramach projektu edukacyjno-artystycznego Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu „Wielka przygoda z filmem” grupa naszych uczniów zrealizuje własny film fabularny. We wstępnym etapie uczniowie przedstawili dwa pomysły na scenariusze filmowe, które zyskały uznanie w oczach jury.

Od lutego zabieramy się do pracy. Najpierw spotkanie z reżyserem p. Mikołajem Haremskim, dalej etap scenariuszowy, później próby aktorskie, warsztaty operatorskie, zdjęcia, montaż…

Na zakończenie uroczysty pokaz podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. O całości przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.

camera-973107_640

Zawody siatkarskie

Na sali LOSiR-u 24.01.2017 odbyły się dwa mecze piłki siatkowej między zespołami dziewcząt i chłopców z lubońskich gimnazjów. Z radością informujemy, że drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 1 w składzie: Karolina Filipowicz, Martyna Paluch, Hanna Durczewska, Anna Gawrońska, Aleksandra Radoszewska, Amelia Przybysz, Zuzanna Mikołajczak i Sandra Abramowicz wygrała w setach 2:1.
Zespół chłopców po zaciętej walce nie miał szczęścia i przegrał z drużyną Gimnazjum nr 2 w setach 1:2. Nasze Gimnazjum dzielnie reprezentowali Buczak Kacper, Czarnik Łukasz, Gielniak Adam, Karalus Maciej, Kędziora Gracjan, Nowakowski Bartosz, Skarbek Franciszek, Urbaniak Maciej i Zając Bartłomiej.

Gratulacje dla obu drużyn za waleczną postawę !!!

Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W środę 4 stycznia odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, który Patronatem Honorowym objęła pani Burmistrz Miasta Luboń – Małgorzata Machalska. W jury zasiedli zaproszeni goście: pani Emilia Bryś – przedstawiciel Urzędu Miasta, radni – pani Dorota Franek i pan Paweł Wolniewicz oraz pani Izabella Chodorowska – redaktor naczelna gazety e-luboń. Wystąpiło ponad dwudziestu wykonawców – uczniów lubońskich szkół. Podczas konkursu usłyszeliśmy dobrze znane kolędy i pastorałki oraz współczesne świąteczne piosenki.

Jury nagrodziło następujące osoby:


– w kategorii szkół podstawowych:


I miejsce – Jan Galik (SP 3)

II miejsce – Jagoda Stando (SP 2), Marta Adamska (SP4), Katarzyna Kobusińska (SP 1)

III miejsce – Mikołaj Marcinkowski (SP 4)

wyróżnienia – Aleksandra Urbaniak (SP2), Julia Miler i Oktawia Sałata (SP 1), Julia Słomiana (SP 2)


 

– w kategorii gimnazjów nagrodzono uczennice Gimnazjum nr 1 w Luboniu:


I miejsce – Julia Galin

II miejsce – Joanna Cykowiak

III miejsce – trio – Jagoda Goździewska, Joanna Cykowiak, Maria Kędziora

wyróżnienie – Wiktoria Dotka


Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów, nagrodzonym i ich opiekunom sukcesu, już dziś zapraszamy na kolejny konkurs za rok!


Laureaci Olimpusa

Stanisław Jankowski i Zofia Łój z klasy Ic zostali laureatami Olimpusa matematycznego. Bardzo wysoki wynik osiągnął również Tymoteusz Karalus z klasy IId. Gratulujemy!
img_1231

Kolejny etap z Olimpiady

Małgorzata Nowak i Wiktoria Witczak z klasy trzeciej-dwujęzycznej przeszły do trzeciej części (z siedmiu), Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjum. Drugi etap to trzy części: test on-line, film nagrany przez uczennice oraz egzamin ustny prowadzony przez komunikator internetowy. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Trzymamy kciuki!

ma3gorzata-nowak-iiic-horz_zmien-rozmiary

Praca Natalii Kaźmierczak wyróżniona

Natalia Kaźmierczak została wyróżniona otrzymując dyplom oraz nagrodę rzeczową w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „ Bądźmy zdrowi”.

p1170552_zmien-rozmiary

Pasja Zuzi Rosockiej z Ic

Zuzia jest kolejną uczennicą, która świetnie łączy pasję z nauką. Tańczy w formacji Young Stars Dance. 1 grudnia jej zespół występował na Targach Poznańskich Young Stars Xmas Show. Formacja powstała w październiku. Poza Zuzią tańczą tam dwie inne nasze uczennice z klasy pierwszej. Ideą formacji jest nauka tańca i poznawanie osób, które są artystami Young Stars.

<img class=”alignnone size-full wp-image-6317″ src=”http://gimnazjumnr1lubon.pl/wp-content/uploads/2016/12/15540368_210282452761065_558063638_o-tile.jpg” alt=”15540368_210282452761065_558063638_o-tile” width=”2368″ height=”1580″ />

Test Sprawności Fizycznej do Policji w naszej szkole

W piątek 9 grudnia odbył się w naszej szkole Test Sprawności Fizycznej do Policji. Celem Testu było sprawdzenie sprawności fizycznej uczniów oraz zapoznanie ich z przebiegiem testu, który wykonują przyszli policjanci. Uczniowie podzieleni byli podzieleni na kategorie dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt udział wzięły:

Zuzanna Błażejewska IIa, Liwia Sokołowska IIb, Hania Tomaszewska IIb, Zuzanna Mikołajczak Ig, Amelia Przybysz Ie, Alicja Matysiak IIa, Małgosia Nowak IIIc, Hania Durczewska IIc, Jagoda Urbaniak IIc, Gabrysia Krzyżańska IIc.

Pierwsze trzy miejsca zajęły:

  1. Jagoda Urabaniak II C – I miejsce
  2. Hania Durczewska II C – II miejsce
  3. Zuzanna Mikołajczak Ig – III miejsce

W kategorii chłopców udział wzięli:

Szymon Kordziński IId, Mikołaj Urlik IIIa, Oskar Przybylak IIc, Jakub Kleczka Ig, Antek Nowak Ig, Maciej Kulas IIa.

Pierwsze trzy miejsca:

  1. Antek Nowak Ig – I miejsce
  2. Szymon Kordziński IId – II miejsce
  3. Oskar Przybylak IIc – III miejsce

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą sprawnością fizyczną i wszechstronnością.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Finalistki z geografii

Maria Ekwińska z klasy IIIc oraz Zofia Kaczmarek z klasy IIId zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Opiekunkami uczennic są – p. Dorota Michałowicz i p. Magdalena Łobejko. Teraz przed uczennicami walka o tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
10646808_1614455855448778_3016526069313288009_n-horz

Jesteśmy Wielkopolską Szkołą Roku 2016!!!

Dziś w auli Akademii Muzycznej odbył się finał konkursu dla szkół Wielkopolska Szkoła Roku. 1 miejsce oraz tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku wraz z nagrodą 30 tys. złotych zdobyła nasza szkoła! Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Komisja nagrodziła niestandardowe działania takie jak: projekt „Obudźmy polskich bohaterów”, innowacje pedagogiczne – „Oglądaj matematykę”, „E-historia”, „Ocenianie nie tylko za bieganie”, „Eduspace – kreowanie przestrzeni edukacyjnej”, wydawanie serii „Rozwijamy talenty”, telewizję szkolną, współpracę z Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie, rozwijanie przedsiębiorczości uczniów poprzez kawiarenkę dla rodziców, aktywną działalność Związku Strzeleckiego, koła teatralnego, wiele sukcesów sportowych, ogromną ilość laureatów konkursów przedmiotowych, skoordynowane działania wychowawcze, system stypendiów od sponsorów, działalność szkolnego wolontariatu, białą szkołę, słowem za przemyślaną realizację hasła – „Rozwijamy talenty”. Hasło to gimnazjum realizuje także organizując przeglądy i festiwale piosenki, konkursy we współpracy z UAM. Doceniono zdobyte przez szkołę certyfikaty – „Mistrza Rozwoju Talentów” ( jedna z 50 szkół w Polsce), „Szkoły Myślenia”, „Szkoły z Klasą 2.0”, „WF z klasą” i wielu innych.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nas w budowaniu Wielkopolskiej Szkoły Roku!