Osiągnięcia 2015/2016

Wyróżnienia dla uczennic z IIID

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego zorganizowało konkurs na scenariusz dotyczący rocznicy obchodów jego wybuchu.Uczennice z klasy IIID – Julia Madajczak, Maja Smaglewska, Wiktoria Kocięda i Ola Opalińska ( opiekun – Anita Plumińska-Mieloch) otrzymały wyróżnienia za swoje wizje kolejnych obchodów tego ważnego dla mieszkańców naszego regionu dnia. Gratulujemy!

P1150949_zmien rozmiary

Puchar Prezydenta Miasta Poznania dla naszych uczniów

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Wiktoria Włodarska z 2a, Jakub Pluciński z 3c, Bartosz Urbaniak z 3d i Martyna Kamińska z 3d zdobyli dziś Puchar Prezydenta Miasta Poznania za zajęcia pierwszego miejsca w II Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich Gimnazjów. W ciągu całego turnieju nie przegrali ani jednej potyczki co zawdzięczają osobistym talentom oratorskim, silnym argumentom i doskonałemu przygotowaniu przez Panie Alinę Wiatr i Agatę Matyjasek. Puchar dołączy do pokaźnej kolekcji pamiątek podkreślających sukcesy i talenty naszych uczniów z nadzieją, że zmotywuje kolejne roczniki do równie efektywnego wysiłku.

IMG_20160611_151023

Mistrzowie Debat Oksfordzkich

W dniu dzisiejszym dwie drużyny z naszego gimnazjum w składzie: Wiktoria Cugier, Zuzanna Knychała, Wiktoria Włodarska, Zofia Kaczmarek, Martyna Kamińska, Aleksandra Opalińska, Jakub Pluciński, Albert Kaczmarek, i Bartosz Urbaniak uczestniczyły w zmaganiach podczas II Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich o Puchar Prezydenta Miasta Poznania i spektakularnie obaliły tezę, że powstanie powstanie styczniowe było niepotrzebnym zrywem niepodległościowym Polaków. Przekonali przeciwników, że mundurki w polskich szkołach powinny być noszone oraz rozstrzygali trudne kwestie na temat programu 500+. Trzykrotne zwycięstwo naszej drużyny zapewniło nam awans do finału podczas którego będziemy mocno trzymać kciuki. Gratulujemy uczestnikom i opiekunce – pani Agacie Matyjasek.

Sukces Mateusza Mameta

Wiktoria Gosławska i Kacper Matysiak z Id oraz Mateusz Mamet z Ib reprezentowali nasze gimnazjum na Mistrzostwach Szkół w Superfarmera w Sztumie. W turnieju wzięło udział prawie 90 uczniów z różnych stron Polski. W gronie 8 osób, które zakwalifikowały się do V Ogólnopolskiego Finału w Superfarmera, znalazł się Mateusz Mamet. Finałowy turniej odbędzie się w Warszawie 14 czerwca w miejscu niezwykłym – Muzeum Powstania Warszawskiego. Mateuszowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

afar

Sukces sportowy naszej reprezentacji

Dnia 31.05.2016 na Orliku przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu odbyła się druga runda eliminacyjna Turnieju Inea-Cup w streetballu. Na tych zawodach nie zabrakło reprezentacji naszego gimnazjum. Miło jest nam poinformować że ponownie zajęli oni piesze miejsce w swojej grupie i wywalczyli awansu do finału województwa wielkopolskiego!

image1 (5)

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkołę reprezentowali: Kajetan Agaciński, Bartek Kalinowski, Marcel Kruczkowski oraz Oskar Przybylak.

Sukces wokalny Joanny Cykowiak

25 maja w Pobiedziskach Letnisku odbyła się trzecia edycja konkursu piosenki anglojęzycznej. W rywalizacji brało udział  dwudziestu uczestników z Poznania i okolic.

image1 (4)

W konkursie brały udział zarówno gimnazja jak i licea. Reprezentująca nasze gimnazjum  Joanna Cykowiak zdobyła I wyróżnienie. Zespół No Name, w którego skład wchodzą zarówno absolwenci jak i uczniowie naszej szkoły, wywalczył I miejsce. Asi oraz  „No Name” gratulujemy !

image2 (3)