Osiągnięcia 2015/2014

Nagrody dla naszych nauczycieli

Z listy zamieszczonej na stronie Kuratorium Oświaty dowiedzieliśmy się, że

Karolina Wilczyńska-Kąkol nauczyciel matematyki i informatyki

Anita
oraz Anita Plumińska-Mieloch, dyrektor gimnazjum i nauczyciel historii otrzymały za swoją pracę nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!

Projekt „Roztańczony Luboń”

Dnia 15.06.15r. o godz.10.00 w LOSiR w Luboniu odbył się finał projektu:”Roztańczony Luboń”.
Projekt ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju INTEGRO. Głównym jego celem jest upowszechnienie i wspieranie kultury fizycznej, integracja młodzieży, współzawodnictwo, promocja zdrowia i aktywnego stylu życia przez konkurs taneczny skierowany do uczniów. W zawodach startowały szkoły podstawowe i gimnazja naszego miasta i okolic.
Klasa wyznaczona z danej szkoły, musiała zaprezentować układ tańca, którego wcześniej uczyła się pod okiem profesjonalnych instruktorów. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa 2a(dziewczęta). Miały one bardzo mało czasu na opanowanie kroków , zaledwie 5 lekcji. Tancerki: J. Muszyńska, Z.Tonder, P. Kasałka, N. Pawlicka, G. Wcisło, I. Roszyk, N. Krawczyk, P. Podolska, S. Paruszkiewicz, M.Zaremba, N. Szymańska, wypadły znakomicie i zajęły drugie miejsce.

SONY DSC

W czasie gdy sędziowie obradowali, odbyły się pokazy taneczne i gimnastyczne. Wśród zaproszonych gimnastyczek i tancerzy była też nasza grupa taneczna „Replay”, w składzie: A. Jezierska, M. Piechocka, A. Wiss, A. Bosacka, P. Michalska”.
Po sportowej rywalizacji były wręczane puchary, medale, robiono pamiątkowe zdjęcia.
Naszym wszystkim tancerkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureatki ogólnopolskiego konkursu

Marianna Lamenta z klasy 2c już po raz drugi, pod kierunkiem Agaty Matyjasek została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – Losy Polaków na Syberii – O cudzie ocalenia. Tym razem jednak podczas wyjazdu do Krakowa, po odbiór nagród będzie miała towarzystwo, bowiem Maja Smaglewska z klasy 2d pod kierunkiem Przemysława Walkowiaka przygotowała wartą finału pracę literacką o tej samej tematyce. O zasadności tych tytułów nie trzeba dyskutować, wystarczy zobaczyć poniższą fotografię-

Marianna Lamenta-horz

III miejsce naszego koła teatralnego

W piątek 29 maja 2015 roku w Robakowie odbył się XV Przegląd Małych Form Teatralnych poświęcony twórczości wielkich dramaturgów. Z twórczością Szekspira, Mickiewicza, Fredry, Czechowa, Różewicza i Mrożka zmierzyło się 8 grup z czterech wielkopolskich powiatów. Na scenie wystąpiło 74 miłośników sztuki teatralnej aktorskiej. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa COKOLWiEK w składzie: Marysia Bocian, Maja Smaglewska, Julka Stachowska, Dominik Janowski, Michał Jurek, Bartek Urbaniak, Filip Wesołowski i Mateusz Wysocki. Wystawili sztukę Sławomira Mrożka pt. „Jeleń”. Poziom spektakli prezentowanych podczas przeglądu był bardzo wysoki, jury (pani Agata Wittchen-Barełkowska z działu edukacji Teatru Nowego w Poznaniu, pan Sebastian Grek – aktor Teatru Nowego w Poznaniu oraz pan Sławomir Animucki – dyrektor Kórnickiego Ośrodka Kultury) obradowało długo… Tym bardziej cieszy nas sukces naszej grupy, która zdobyła III miejsce. Jury przyznało też 6 indywidualnych nagród za mistrzowską grę aktorską – jedną z nich zdobył Bartek Urbaniak. Doceniono również Julkę Stachowską, która otrzymała wyróżnienie.

jeleń1

X Bieg Luboński – mamy miejsca na podium

W ramach Festynu Familijnego z okazji Dnia Dziecka odbył się X Bieg Luboński dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych o godz. 15.00 na Wzgórzu Papieskim. W tym biegu na dystansie 2000 m wystartowało 17 uczniów i uczennic z naszego Gimnazjum. Na wyróżnienie spośród biegaczek zasługuje w kategorii (klas III) dziewcząt Agata Michałek 3c, która zajęła II miejsce, oraz wśród biegaczy zasługują Maksymilian Zieliński z 2f i Rafał Kaczmarek 2b zajmujący 2 i 3 miejsce na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza trójka zawodników w swojej kategorii rzeczowe nagrody. Gratulujemy wspaniałego biegu !!!

II miejsce w I Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich Gimnazjów

Z przyjemnością informujemy, że po dwóch dniach pełnych emocjonujących zmagań na polu I Otwartych Mistrzostw Poznania Debat Oksfordzkich Gimnazjów, do których zgłosiło się 14 zespołów, drużyna złożona z naszych etyków wywalczyła zaszczytne II miejsce. Puchar Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymaliśmy od samego fundatora, który pogratulował nam siły argumentów i wysokiej kultury osobistej. Tymoteuszowi Mroczkowskiemu, Martynie Kamińskiej, Sandrze Sowie, Emilii Przybył oraz ich nauczycielce pani Agacie Matyjasek serdecznie gratulujemy.

zdjędcie debata