Osiągnięcia 2014/2013

Laureat w konkursie z j.angielskiego

W konkursie z j.angielskiego Mosina Wodziczko English Competition 2014 uczeń klasy Id Rafał Stróżyk został laureatem III miejsca.Konkurs miał strukturę egzaminu maturalnego. Jego opiekunem jest pan Krzysztof Tucholski. Gratulujemy!
RS

Deutsch-Wagen-Tour – konkurs

Dnia 2 czerwca 2014 odbył się finał konkursu współorganizowanego  przez Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy, Deutsch-Wagen-Tour i Wydawnictwo Lektor Klett –  „Zauberwelt der Redewendungen”. Był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych powiatu poznańskiego i okolic.Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca – II miejsce zajęła Lena Marcinkowska, a III miejsce – Kamil Piechowiak. Uczniów przygotowała pani Jolanta Czajka Łapaj. Gratulujemy!!!

XXI Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W Kórniku odbył się powiatowy etap XXI Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Brało w nim udział dwóch reprezentantów naszej szkoły – Emil Plewa i Cezary Linowski. Zgodnie z regulaminem konkursu dwójka uczestników będzie reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Pierwsze miejsce zajął Emil Plewa i to on pojedzie na etap wojewódzki, który odbędzie się 9 czerwca w Żychlinie koło Kórnika. 3 miejsce zajął także nasz uczeń – Cezary Linowski, który był laureatem konkursu w roku ubiegłym. Wszystkim uczestnikom, a także ich opiekunce – pani Alinie Wiatr – gratulujemy!

Wojewódzkie Zawody w Lekkiej Atletyce

We wtorek 27.05.14 w Lesznie odbyły się Wojewódzkie Zawody w Lekkiej Atletyce.
Nasi uczniowie startowali w trzech konkurencjach. W biegu na 100 m Filip Zarzyński w finałowym biegu zajął 6 miejsce z czasem 11,65 sek.
Sztafeta chłopców (4 x 100 m) w składzie P.Królikiewicz, H.Stach, B.Lubczyński i F.Zarzyński zajęła 7 miejsce z czasem 49,21 sek.
Tak więc chłopcy osiągnęli ogromny sukces wchodząc do pierwszej dziesiątki najszybszych zawodników w swoich konkurencjach biegowych. Na pochwałę zasługuję nasza jedyna zawodniczka Roksana Krakowska, która w rywalizacji kulomiotek z wynikiem 9,27 m zajęła miejsce w 2 dziesiątce dziewcząt. Gratulujemy tak znaczących osiągnięć na szczeblu wojewódzkim!

Wręczenie nagród na konkursie „Losy bliskich, losy dalekich”

W dniu 27 maja br. w Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca ’56 odbyło się podsumowanie wojewódzkiej części ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy bliskich, losy dalekich”. Podczas spotkania wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu  oraz uczniom prac wyróżnionych. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Patryk Kąkol z klasy II d (ze względu na wycieczkę klasową nieobecny na spotkaniu), natomiast pośród wyróżnionych  Lucyna Łuczak z klasy III C, która upominek książkowy oraz dyplom odebrała osobiście.

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur.

W międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur wynik bardzo dobry osiągnął Kamil Piechowiak z klasy IIIc, wyróżnienia otrzymali:  Patryk Kąkol z kl. IId, Artur Jackowiak IIIB, Maciej Papie kl.IIIb.