Osiągnięcia 2013/2012

Sukces w zawodach powiatowych

Reprezentacja naszej szkoły w tenisie stołowym – Dominik Chudy, Sebastian Chudy, Bartosz Pytlak zajęła III miejsce w zawodach na szczeblu powiatu. Niebawem walczyć będzie w zawodach rejonowych.

Nasi uczniowie w regionalnym Explory

Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory to miejsce spotkania młodych odkrywców z naukowcami, przedstawicielami biznesu oraz twórcami nowych technologii. Ideą Festiwalu E(x)plory jest wspieranie młodych polskich naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych i ich promocji na arenie międzynarodowej.
Aż 6 uczniów z naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu regionalnego Re(x), który odbędzie się w Poznaniu 15 lutego 2013 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Festiwal E(x)plory obejmuje projekty naukowe z dziedziny nauk przyrodniczych, technicznych, matematycznych, medycznych, społecznych i ekonomicznych

Nasi uczniowie opracowali projekty:

1. Połączenie nauki i pasji na przykładzie uczniów Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu – Luiza Korek (Luiza zakwalifikowała się z trzema projektami)
  2. Przyczyny niskiego zainteresowania zajęciami pozalekcyjnymi na przykładzie Gimnazjum nr 1 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Luboniu – projekt badawczy- Tomasz Klimas
  3. Różne płaszczyzny odbić, czyli badanie wpływu rodzaju powierzchni na odbicia piłeczki pingpongowej – Karolina Kawka
  4. Badanie kwasowości gleby i wody w Luboniu i wpływ kwasowości na środowisko -Patryk Bykowski, Oliwia Rutkowska
  5. Korelacja niskich wyników egzaminu gimnazjalnego z ofertą zajęć pozalekcyjnych na przykładzie mojego gimnazjum –Emil Plewa

GRATULUJEMY!

explory2013

Uczniowie zakwalifikowani do finału „Arsenału Pamięci”

Do etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Arsenał Pamięci” zakwalifikowali się z naszej szkoły: Jędrzej Jankowiak, Oliwia Leszczyńska, Agata Szymkowiak, Sandra Sowa, Julia Jarzyńska, Maria Biderman, Weronika Kurelska, Marta Torzewska, Oliwia Pachocka, Weronika Dobroś, Agata Marciniak, Oskar Nawrot, Cezary Kruszyński, Paweł Kaczmarek, Emilia Przybył, Mateusz Halaba, Jakub Kurek, Sandra Czekała, Tomasz Rogalka, Patryk Kąkol, Hubert Rutkowski, Agnieszka Mieloch, Aleksandra Makulska, Tomasz Klimas oraz Artur Bałczyński. Gratulujemy!

arsenal-pamieci

Nasi finaliści Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się z naszej szkoły: Tomasz Urbaniak z kl.IIIa, Szymon Wiśniewski z kl.IIIb, Tomasz Klimas z kl.IIIb, Emil Plewa z kl.IIc i Kamil Piechowiak z kl.IIc. Gratulujemy!

finalhis1 finalhis2

Finalistka II Konkursu Literackiego

Lucyna Łuczak z klasy IIC została finalistką II Konkursu Literackiego Fundacji AMICI, na który nadesłano ponad osiemdziesiąt prac. Jej wiersze nagrodzono wyróżnieniem. Osobne podziękowania z rąk jury i organizatorów otrzymał pan Przemysław Walkowiak, który był opiekunem artystycznym Lucyny.

lucynanag

Nasi Strzelcy najlepsi!

Patrol Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w skład którego wchodzili głównie uczniowie naszej szkoły, zdobył I miejsce w Manewrach Techniczno-Obronnych „Hornet” zorganizowanych na poligonie w Biedrusku. Adam Bojek, Karol Giec, Dawid Kalinowski i Mateusz Karczewski spisali się na medal – serdeczne gratulacje także dla dowódcy – pani Aleksandry Kołcz.

strzelcy_hornet

Sukces w konkursie recytatorskim

4 października br. w Bibliotece Miejskiej odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji Joanny Kulmowej. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Kaczmarczyk,  Karolina Kotz, Aleksandra Leonarczyk, Lena Marcinkowska, Jakub Mączyński i Emilia Przybył. Jury przyznało II miejsce Emilii Przybył z klasy Ic, a III – Lenie Marcinkowskiej z klasy IIc. I miejsca nie przyznano. Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i sukcesów w kolejnych konkursach!

kon_rec

Medal Edukacji Narodowej dla Anity Plumińskiej-Mieloch

Dziś dyrektor naszego gimnazjum Anita Plumińska-Mieloch za osiągnięcia w pracy otrzymała Medal Edukacji Narodowej. Na uroczystości wręczenia nagród wielkopolskim nauczycielom wystąpiła z piosenkami Jacka Kaczmarskiego uczennica naszej szkoły – Lucyna Łuczak z klasy IIc.

amedal1 amedal2

Świetny wynik w tenisie stołowym

W środę 19 września br. odbyły się mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w tenisie stołowym.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężył Bartosz Pytlak z klasy Ia. Drugie miejsce zajął Dominik Chudy z kl.IIa,  trzeci był jego brat Sebastian, również z klasy IIa. W nagrodę, cała trójka zawodników reprezentowała Naszą Szkołę w Mistrzostwach Lubonia. W zawodach rozegranych w hali LOSiR nasi uczniowie nie mieli sobie równych i zdecydowanie pokonali rywali z Gimnazjum nr 2. Kolejnym etapem rozgrywek są Mistrzostwa Powiatu, naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Sukces w judo Mateusza Majewskiego

judook

Laureaci i finaliści ogólnopolskiego konkursu „Historia Bliska”

Dziś w Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się zakończenie ogólnopolskiego konkursu dla uczniów gimnazjów i liceów Historia Bliska. Nasze uczennice – Lena Marcinkowska i Aleksandra Płotkowiak zdobyły III miejsce i tytuł laureata, I wyróżnienie i tytuł finalisty otrzymali – Aleksandra Makulska, Agnieszka Mieloch i Tomasz Klimas. Ich opiekunka – Anita Plumińska-Mieloch została laureatką III miejsca w kategorii nauczycieli-opiekunów. Gratulujemy!