Osiągnięcia 2012/2011

III miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym

Nasi uczniowie pod opieką pani Alicji Wituckiej-Piskorskiej brali udział w powiatowym konkursie ekologicznym, w którym zajęli III miejsce. Brawa należą się: Julii Będziechowskiej, Arkadiuszowi Nowakowskiemu i Patrykowi Bykowskiemu. Gratulujemy!

dok

Sukces w skokach przez przeszkody

Magdalena Fiksa, której pasją jest jazda konna wygrała zawody w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżaniu.

fiksa_magda

Wyróżnienie w etapie powiatowym XIX Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

31 maja w Kórniku odbył się etap powiatowy XIX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie brała udział młodzież gimnazjalna z powiatu poznańskiego. Nasi uczniowie pod opieką pani Aliny Wiatr – Arkadiusz Rogowicz i Łukasz Broda z kl.IIId otrzymali wyróżnienie.

wos

 

Gratulujemy!

Finalistka ogólnopolskiego etapu konkursu „Losy bliskich, losy dalekich”

W dniu 2.06 w Krakowie odbywał się ogólnopolski etap konkursu „Losy bliskich, losy dalekich”. Jego
finalistką została Agnieszka Mieloch z kl.IIa. Jej opiekunką w trakcie konkursu i zwiedzania Krakowa była pani Karina Rzepecka. Gratulujemy!aga-final1

Matematyczne sukcesy

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” uczeń naszej szkoły Kamil Piechowiak otrzymał wynik bardzo dobry, a Anna Kantor zdobyła wyróżnienie. Uczniom klasy Ic i ich nauczycielce pani Karolinie Wilczyńskiej gratulujemy sukcesu.

kangur2012

II miejsce w konkursie IPN „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy”

Laureatem II miejsca konkursu „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy” został Witold Borowiak, a wyróżnienia otrzymali Sandra Cybulska i Damian Cwojdziński.

koszuty

Sukces z j.niemieckiego

W konkursie na pracę plastyczną inspirowaną lekturą tekstu typu „Leichte Lektüre” organizowanym przez ODN w Poznaniu dla gimnazjalistów z Wielkopolski, Dominik Buchting z IIa pod opieką pani Joanny Haglauer-Dydowicz zajął II miejsce, a Laura Tomaczak (IIb) pod opieką pani Doroty Krawczyk otrzymała wyróżnienie.

Pan Bartosz Kuświk – doktorem nauk humanistycznych

21  maja  odbyła się w instytucie Historii UAM, publiczna obrona pracy doktorskiej  „Antykomunistyczna działalność harcerzy w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej w latach 1945-1956”, autorstwa nauczyciela naszej szkoły Bartosza Kuświka.

Komisja egzaminacyjna jednogłośnie rekomendowała Radzie Instytutu nadanie Bartoszowi Kuświkowi tytułu doktora nauk humanistycznych. Promotorem pracy był prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk – prorektor UAM. Gratulujemy!

dr_kuswik

Wśród najlepszych fizyków w Polsce

Wyróżnienie I stopnia dla Emila Plewy na szczeblu krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym “Eureka” Emil uzyskał wynik 35 pkt oraz nagrodę rzeczową w postaci odtwarzacza mp3.
Maksymalnie można było uzyskać 38 pkt. Aleksandra Płotkowiak otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik
w konkursie. Trzecie miejsce zajęła Lena Marcinkowska. Opiekunem uczniów była pani Izabela Stęplowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady z Geografii

Kamil Piechowiak uczeń klasy I c został laureatem Ogólnopolskiej  Olimpiady z Geografii Kamil zajął 5 miejsce za co otrzyma dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Olimpiada z geografii sprawdza wiedzę uczniów w zakresie znajomości najważniejszych zagadnień z geografii oraz mapy świata. Opiekunką ucznia była pani Dorota Michałowicz. Gratulujemy!

kamil-piechowiak

Laureaci i finaliści wojewódzkiego konkursu „Dwory Wielkopolski i ich mieszkańcy”

W wojewódzkim konkursie historycznym organizowanym przez  poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej „Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy” w kategorii pracy pisemnej II miejsce zdobył Witold Borowiak z kl.IIb (opieka pani Anita Plumińska-Mieloch), a wyróżnienia w kategorii prac plastycznych otrzymali: Sandra Cybulska oraz Damian Cwojdziński ( opieka pani Agata Matyjasek). Wręczenie nagród odbędzie się w dworze w Koszutach. Gratulujemy!

ipn_1944

I miejsce w konkursie międzygimnazjalnym z j.niemieckiego

I miejsce w międzygimanzjalnym konkursie z języka niemieckiego pt. „Ich bin gegen…” organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu. Gratulacje składamy – Patrycji Górnej, Kamili Sobkowiak, Dominikowi Buchtingowi, Karolinie Kawce oraz ich opiekunkom – paniom Dorocie Krawczyk oraz Joannie Haglauer-Dydowicz.

Finalistka konkursu „Losy bliskich, losy dalekich”

Agnieszka Mieloch zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy bliskich, losy dalekich”. Etap ustny odbędzie się 2 czerwca w Krakowie. Gratulujemy!

aga_losy

Laureaci z j.angielskiego „English ACE”

Nadeszły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE.
Mistrzami Języka Angielskiego naszej szkoły zostały:
klasa pierwsza -Lena Marcinkowska     Ic  -I miejsce w województwie
klasa druga -Aleksandra Makulska  IIa  -I miejsce w województwie
klasa trzecia -Julia Będziechowska  IIIa  -I miejsce w województwie

Gratulujemy!

ace_puchar

Laureatka konkursu literackiego „Obraz a słowo”

Krystyna Ruszkowska z klasy III a otrzymała I wyróżnienie w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego OBRAZ A SŁOWO Literacki opis dzieła malarskiego. Organizatorem konkursu jest Górnośląskie Muzeum w Bytomiu, a tegoroczna edycja objęta została  patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Tematem prac było dzieło malarza Tadeusza Piotra Potworowskiego pt.Duet z 1949 r. Nadesłane prace oceniane  były w trzech kategoriach: gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i obcojęzycznej (w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim). Jak co roku literackie opisy dzieła malarskiego analizowali, pod  kątem swojej specjalizacji, historycy sztuki, plastycy, poloniści, a w przypadku prac nadesłanych z zagranicy dodatkowo – angliści, germaniści, rusycyści. Celem jury było wyłonienie autorów pięciu najlepszych  prac z każdej kategorii. Praca Krysi znalazła się więc wśród pięciu najlepszych w kategorii gimnazjalnej.

obrazaslowo

Laureaci konkursu ekologicznego

Julia Będziechowska, Franciszek Dydowicz oraz Arek Nowakowski zajęli III miejsce w konkursie ekologicznym organizowanym przez XII LO w Poznaniu. Ich opiekunką była pani Alicja Witucka-Piskorska. Gratulujemy!

II i III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Pitagorejczycy”

Odbyła się V edycja wojewódzkiego konkursu matematycznego „Pitagorejczycy”, które nasze gimnazjum współorganizuje wraz z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza. I miejsce i tytuł „Wielkopolskiego Pitagorasa roku 2012” zdobył Krzysztof Kaczmarek z Gimnazjum im Dąbrówki w Poznaniu. Wiele radości sprawił nam fakt, że II miejsce zajął Michał Biderman z kl.IIIB (przygotowywała go pani Karolina Wilczyńska-Kąkol), a III Julia Bedziechowska z kl.IIIa (pod opieką pani Hanny Marcinkowskiej). Nagrody ufundowała Luvena S.A, Librus, Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 w Luboniu oraz Burmistrz Miasta Lubonia. W konkursie uczestniczyło ponad 140 gimnazjalistów z całej Wielkopolski.

kpitagorejczycy1 kpitagorejczycy2

Laureaci ogólnopolskiego konkursu historycznego „Arsenału Pamięci”

W dniach 22 i 23 marca nasi uczniowie uczestniczyli w finale ogólnopolskiego konkursu historycznego „Arsenał Pamięci” w Łodzi. Uroczyste otwarcie finału odbyło się w Liceum Ogólnokształcącego im. hm. Janka Bytnara „Rudego” Następnego dnia odbyło się podsumowanie finału konkursu w Muzeum Historii Miasta Łodzi. W jury pracowała pani Barbara Wachowicz, która wyróżniła cztery prace naszych uczniów. W czasie gali finałowej powiedziała – „Kuba napisał pięknie o swoim dziadziu, a Lena, Haneczka i Oleńka  opisały bardzo bogato, rzetelnie, dokładnie dzieje swojej rodziny. Serdeczne gratulacje”.

   Laureatami z naszego gimnazjum zostali:Wiktor Olszewski, Aleksander Skrzątek, Hanna Łobejko, Kamil Piechowiak, Eryk Matysiak, Lena Marcinkowska, Aleksandra Maria Szmyt, Dominika Krzyżańska, Emil Plewa, Paweł Piela, Filip Piela, Marta Agacińska, Wiktoria Ekwińska, Michał Nowak, Miłosz Piechowicz, Sandra Podolska, Mateusz Mikołajczak, Alicja Kaczmarczyk, Jakub Mączyński, Natalia Kazimierczak.

   Opiekunami uczniów byli: Agata Matyjasek, Justyna Kasperowicz, Anita Plumińska-Mieloch i Bartosz Kuświk.

arsenal2012

Nasi finaliści konkursów wojewódzkich

W ostatnim tygodniu odbyły się etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych. Julia Będziechowska przygotowywana przez p. Alicję Szal została finalistą Wojewódzkiego Konkursu J. Polskiego, a Bartosz Wieczorek wywalczył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego pod kierunkiem pani Doroty Michałowicz.

bartek_finalista julia_finalistka

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Franek Dydowicz z klasy IIIa został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Uczeń  będzie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej otrzymując z niego 100% oraz dostanie dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej. Do konkursu przygotowała go pani Izabela Cykowiak – gratulujemy! Franciszek oprócz tego, że jest uzdolniony w przedmiotach ścisłych , ma także talent aktorski, czego byliśmy świadkami podczas koncertu walentynkowego czy wieczoru poetyckiego.

franek

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Do finału Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego zakwalifikowali się z naszej szkoły – Arkadiusz Nowakowski i Michał Biderman. Ich opiekunem była pani Izabela Stęplowska. Finał odbędzie się w marcu. Gratulujemy!

fizyka

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Julia Będziechowska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Etap wojewódzki odbędzie się w marcu. Jej opiekunką była pani Alicja Szal. Gratulujemy!juliab_finalistka.

Laureat w ogólnopolskim konkursie geograficznym Olimpus

Bartek Wieczorek z klasy IIa zajął 7 miejsce w ogólnopolskim konkursie Olimpus z zakresu geografii i zdobył tytuł laureata. Rywalizował z 304 uczniami z Polski. Jego opiekunką była pani Dorota Michałowicz. Gratulujemy!

olimpus_bartek

III miejsce w Lidze Międzygimnazjalnej z historii

Kamil Piechowiak z kl. 1c zajął III miejsce w konkursie „W antycznym kręgu” w ramach Ligii Międzygimnazjalnej. Jego opiekunem była pani Justyna Kasperowicz.

Gratulujemy!

Oliwia Rutkowska i Szymon Wiśniewski w finale „Złotej Żaby”

W Konkursie w Dziedzinie Matematyki oraz w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „Złota Żaba” mogą brać udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum w województwach wielkopolskim i lubuskim. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS”, a w jego realizację angażują się nauczyciele matematyki i języka polskiego w szkołach. Celem konkursu jest premiowanie uczniów łączących wiedzę z umiejętnością niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Dwoje naszych uczniów – Rutkowska i Szymon Wiśniewski w części poświęconej literaturze i językowi polskiemu sprostało wymaganiom organizatorów i zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Ich opiekunem jest pani Alicja Szal.

Gratulujemy!

Anna Kantor z kl.1c laureatką konkursu ogólnopolskiego

Anna Kantor z klasy Ic została laureatką matematycznej części ogólnopolskiego konkursu Multitest.

Gratulujemy!

Matematyczna i polonistyczna czołówka – konkurs Multitest

Dziś poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Multitest”. W pierwszej 11 w Polsce znaleźli się nasi uczniowie – Julia Lipowiecka z kl.IIIa ( j.polski) i Kamil Piechowiak ( matematyka). Rywalizowali z 949  gimnazjalistami.

Gratulujemy!

II miejsce w powiatowych mistrzostwach tenisa stołowego

W dniu 4 listopada zostały rozegrane powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym. II miejsce zajęła reprezentacja naszego gimnazjum w składzie – Sebastian Chudy, Dominik Chudy. Chłopcy awansowali tym samym do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wpisani w historię”

3 XI w Kórniku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w historię”.  Aleksandra Płotkowiak z klasy Ic została doceniona przez jury konkursu, które przyznało jej wyróżnienie. Gratulujemy!

sukces_recytat

Mamy laureata w konkursie „Młodzi otwarci na Europę”

Franciszek Dydowicz został laureatem konkursu „MŁODZI OTWARCI NA EUROPĘ” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.Uczniowie  musieli  wykazać się znajomością zagadnień z zakresu problematyki kształcenia i zatrudnienia w Unii Europejskiej.
   Na konkurs wpłynęło 86 zgłoszeń. Spośród 49 poprawnych zgłoszeń  Komisja Konkursowa wyłoniła 5 laureatów, w tym również naszego ucznia z klasy III a – Franciszka.
Gratulujemy!!!

IV miejsce reprezentacji szkoły w Drużynowych Biegach Przełajowych

W XI Drużynowym Biegu Przełajowym organizowanym przez Wielkopolski Park Narodowy reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk Urban, Arkadiusz Nowakowski, Jan Piechowicz, Marcin Rosik zajęła IV miejsce.

Gratulujemy!

Zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Miasta Lubonia w tenisie stołowym

Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Miasta Lubonia w tenisie stołowym.

Szkołę reprezentowali: Bartosz Dobroś, Sebastian Chudy, Dominik Chudy.

Gratulujemy!

tenis

Awans dziewczyn do etapu wojewódzkiego w biegach przełajowych

W indywidualnych biegach przełajowych reprezentanci naszej szkoły – Zuzanna Kozłowska, Inez Gorońska i Adrian Dombkowski awansowała do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy!

biegiprzelajowe

Zwycięstwo reprezentacji dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 20 września 2011 r. przy stadionie na ul. Rzecznej w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta w pięknym stylu i po zaciętej walce zajęły I miejsce, wygrywając z reprezentacją Gimnazjum nr 2. Dziewczyny zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Powiatu , które odbędą się w październiku 2011 r. Reprezentacja chłopców również podjęła ciężką walkę sportową, którą zakończyli na II miejscu .

Reprezentacja dziewcząt:

Dominika Pałka I e, Hanna Łobejko I c, Weronika Głuszak II d,

Magdalena Kmieciak II b, Zuzanna Książkiewicz II b, Oliwia Pietruszyńska II a, Martyna Osińska II c, Kamila Sobkowiak III a, Zuzanna Kozłowska III d, Inez Gorońska III c.

Reprezentacja chłopców:

Wojciech Marciniak III d, Adrian Dombkowski I a, Mateusz Świątek III c, Arkadiusz Nowakowski III a, Oskar Frankowski II a, Arkadiusz Rogowicz III d, Mateusz Gajewski III a, Mateusz Matalewski II a, Bartosz Dobroś III a, Eryk Piguła III c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

biegi_przelajowe

Nasi pierwsi laureaci – „Historia Bliska”

Wczoraj w Zamku Królewskim w Warszawie zostały rozdane nagrody w ogólnopolskim konkursie historycznym „Historia Bliska”. Nasze uczennice – Maria Nowacka i Teresa Solman otrzymały I wyróżnienie zespołowe i nagrodę w wysokości 1000 zł. Opieknunką uczennic była Anita Plumińska-Mieloch.

1mar