Osiągnięcia 2011/2010

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim

W III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wędrówki z piórem” wyróżnienie otrzymała Julia Będziechowska z kl.IIa. Opiekunką uczennicy była pani Alicja Szal. Gratulujemy!

jul

Laureaci w ogólnopolskim konkursie „Losy bliskich i dalekich”

W dnu 4 czerwca w Krakowie odbywał się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy bliskich i dalekich”. Brało w nim udział dwoje naszych uczniów – Agnieszka Polaczyk i Witold Borowiak z klasy Ib. Gimnazjaliści musieli zaprezentować prace konkursowe oraz odpowiedzieć na pytania komisji. Z zadania wywiązali się tak dobrze, że zostali lauretami konkursu. Opiekunką uczniów była AnitaPlumińska-Mieloch.los1

Wysokie miejsca w Olimpiadzie Geograficznej OLIMPUS

Kolejny raz uczniowie klas II i III wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej OLIMPUS – sesja wiosenna. Uzyskali bardzglobo dobre wyniki. W konkursie wzięło udział aż 857 uczniów z całej Polski. Najlepiej spośród naszych gimnazjalistów wypadł Tomek Nowacki z kl.IIIb- 26 miejsce. Bartosz Bednarski 29. W klasach drugich Arek Nowakowski zdobył 29, Franek Dydowicz 39 – na 671 uczniów. Pozostali uczniowie z klas III znaleźli się w 3 dziesiątce. Byli to-Patryk Marciniak, Krzysztof Neubauer, Mikołaj Piela, Patryk Domagała. Opiekunką uczniów była pani Dorota Michałowicz.

Sukcesy w matematycznym konkursie „Kangur”

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur nagrodzeni zostali – Micheł Biderman z kl.IIb oraz Zuzanna Nowak z klasy Ia, bardzo dobre wyniki uzyskali również: Krystyna Pietrzak, Karolina Sowa, Oliwia Pietruszyńska.

SONY DSC

SONY DSC

Laureaci konkursu recytatorskiego

Wczoraj w organizowanym przez lubońską bibliotekę międzyszkolnym konkursie recytatorskim poświęconym poezji Juliana PrzybosiaSONY DSC I miejsce zdobył Bartosz Bednarski, II Marta Kubera, III Joanna Grześkowiak.

Gratulujemy!

Laureaci konkursu wojewódzkiego „Losy bliskich i dalekich”

Agnieszka Polaczyk oraz Witold Borowiak zostali laureatami na poziomie wojewódzkim konkursu „Losy bliskich i dalekich”, tym samymlos zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego. O randze ich sukcesu świadczy fakt, że tytuł laureata przyznano trzem osobom, w tym dwum z naszej szkoły.

Wyróżnienie w konkursie na poziomie wojewódzkim zdobyła Agnieszka Mieloch.

Udział w konkursie Historia Bliska

Praca Marii Nowackiej oraz Teresy Solman poświęcona losom wielkopolskich dzieci w trakcie II wojny światowej została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu historycznego organizowanego przez Ośrodek Karta.Karta1

Dziewczęta przeprowadziły wywiady ze świadkami wydarzeń (wsparli je w tej kwestii także koledzy z klasy Ib i IIIa), a na ich podstawie opisały niemieckie szkoły dla polskich dzieci w czasie okupacji, wysiedlenia do Generalnego Gubernatorstwa, kwestię religijności oraz pracy dzieci. Opiekunką uczennic była Anita Plumińska-Mieloch.

IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym

27 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się konkurs ekologiczny „Kochajmy nasze małe ojczyzny”, w którym wzięła kon1udział również nasza reprezentacja w składzie: Tomek Nowacki, Kasia Ratajczak i Weronika Środa. Drużyny szkół pisały trudny test, a suma uzyskanych punktów decydowała o miejscu zajętym przez szkołę wśród wszystkich gimnazjów powiatu poznańskiego. Nasz zespół zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Mieliśmy też okazję zaprezentowania talentów w programie artystycznym przedstawionym przed uroczystością ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Nasze uczennice z klasy II a pani Alicji Szal – Julka Będziechowska, Krysia Ruszkowska, Olga Wojtkowska, Julka Lipowiecka, Dorota Grabowska i Ania Szyfter oraz z zespołu tanecznego pani Magdaleny Jabłońskiej – Oliwia Kromólska, Agnieszka Polaczyk, Krysia Ruszkowska, Ania Cykowiak i Maja Ciemniejewska, przedstawiły program artystyczny: przedstawienie na podstawie „Skąpca” Moliera oraz układ grupowy i indywidualny.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności!!!

Krajowe i wojewódzkie sukcesy z j.angielskiego

Po raz kolejny możemy ogłosić nowych mistrzów języka angielskiego w roku szkolnym 2010/2011 wybieranych na podstawie wyniku Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace.
Mistrzem klas pierwszych został Marek Gulawski z kl.I b zajmując I miejsce w województwie i X w kraju.
Mistrzem klas drugich została Julia Będziechowska z klasy II a zajmując również I miejsce w województwie.
Mistrzynią klas trzecich została Teresa Solman z kl. IIIa zajmując drugie miejsce w województwie.
Gratulujemy

OLYMPUS DIGITAL CAMERASONY DSCang1

 

Finalistki w konkursie „Autorytet w czasach trudnych"

ipn1W dniach 4 i 5 kwietnia w Warszawie odbywał się etap ogólnopolski konkursu „Autorytet w czasach trudnych” organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Nasze dwie uczennice – Agnieszka Mieloch oraz Sara Orłowska broniły przed komisją konkursową swoje prace. Obie uzyskały tytuł finalistek. Opiekunami dziewcząt były – Agata Matyjasek i Anita Plumińska-Mieloch.

Gratulujemy!

Finaliści konkursu „Losy bliskich i dalekich”

losyWitold Borowiak, Agnieszka Polaczyk, Agnieszka Mieloch zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy bliskich i dalekich”. Uczniowie pisali prace poświęcone losom swoich rodzin na tle wielkich wydarzeń historycznych. Przeszukiwali rodzinne albumy, czytali stare listy i przeprowadzali wywiady z członkami rodzin. Opiekunami uczniów byli – Bartosz Kuświk i Anita Plumińska-Mieloch.

Bardzo dobry wynik naszego ucznia w konkursie „Geoplaneta”

W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta” wzięło udział troje uczniów z klas pierwszych naszego gimnazjum. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu geografii Polski i świata. Dyplom od organizatorów za bardzo dobry wynik w konkursie uzyskał Bartosz Wieczorek z klasy I a. Do konkursu przygotowała go pani Dorota Michałowicz.

Gratulujemy!

Wyróżnienie w Wojewodzkim Konkursie Matematycznym „Pitagorejczcy”

Wzorem lat ubiegłych Gimnazjum nr 1 w Luboniu wspólnie z Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM zorganizowało wojewódzki pitag2konkurs matematyczny „Pitagorejczycy”, który odbywał się w siedzibie Wydziału na Morasku. Wystartowało w nim 138 matematyków z całej Wielkopolski. Nagrody ufundowali: firma Librus, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz burmistrz Lubonia. Koordynatorem była pani Monika Matczak.
I miejsce zajął Kamil Musiał z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, a jedno z wyróżnień otrzymał Bartosz Bednarski z Gimnazjum nr 1 w Luboniu (na fotografii razem z nauczycielem matematyki Hanną Marcinkowską oraz wiceburmistrzem Lubonia Rafałem Markiem).

Ministerstwo przyznało nam tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”

odkrokW grudniu 2010 roku przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej związanej z wyszukiwaniem placówek, które rozwijają i promują talenty swoich uczniów. Nasza szkoła znalazła się na ogólnopolskiej mapie tego typu szkół. W piątek otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły Odkrywców Talentów”, który niebawem zawiśnie w holu parteru. Na to prestiżowe wyróżnienie złożyła się praca wielu nauczycieli i uczniów, którzy od lat z powodzeniem startują w konkursach przedmiotowych, przeglądach teatralnych czy zawodach sportowych. Z roku na rok rozrasta się galeria uczniów, ktorzy w szkole rozwijają swoje talenty naukowe, plastyczne, muzyczne, aktorskie, sportowe czy organizacyjne.

II miejsce w zawodach narciarskich

Franciszek Dydowicz wywafran_IIlczył II miejsce w zjeździe narciarskim na XVII Narciarskich Mistrzostwach Puszczykowa w czeskim Trutnov.

Gratulujemy!

Nasi laureaci ogólnopolskiego konkursu historycznego „Arsenał Pamięci”

arsenal-pamieciW dniach 18 i 19 marca w Łodzi odbędzie się wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu historycznego „Arsenał Pamięci”. Tytuł laureata z naszej szkoły uzyskali: Agnieszka Polaczyk, Oliwia Rutkowska, Marta Kubera, Anna Cykowiak, Agnieszka Mieloch, Weronika Goździewska, Natalia Doruch, Barbara Jędroszkowiak, Małgorzata Jędroszkowiak, Kamila Adamczyk, Zuzanna Kokot, Krystyna Ruszkowska, Witold Borowiak, Tomasz Urbaniak, Oskar Frankowski, Tomasz Szumiłowski, Franciszek Dydowicz i Dominik Buchting.

Opiekę nad laureatami sprawowali – Agata Matyjasek, Bartosz Kuświk, Anita Plumińska-Mieloch.

Wokalny sukces Zuzy

Zuzanna Nowak, uczennica klasy Ia zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego w konkursie recytatorsko – wokalnym Tureckiej zuza2Eurowizji. 26 marca w Warszawie będzie rywalizowała o przejście do finałowej 19-ki wykonawców.

Gratulujemy!

Krajowa czołowka z geografii

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej OLIMPUS na 308 uczniów biorących w niej udział nasi uczniowie zajęli 14 i 15 miejsce znajdując się w krajowej czołówce młodych geografów. Są to : Tomasz Nowacki III b, Krzysztof Neubauer, Mikołaj Piela III a i Franciszek Dydowicz IIa. Opiekunem uczniów jest pani Dorota Michałowicz.

Gratulujemy!

Marek Gulawski laureatem ogólnopolskiej olimpiady Olimpus

SONY DSC

Marek Gulawski uczeń klasy 1b został laureatem ogólnopolskiej olimpiady j.angielskiego OLIMPUS. Opiekunem jest pani Anna Kowalczyk. Uczeń był przygotowywany do konkursu w ramach indywidualnego toku nauczania.

Gratulujemy!

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania dla Tomasza Nowackiego.

Uczeń naszego gimnazjum oraz szkoły muzycznej w Poznaniu Tomasz Nowacki z klasy IIIb otrzymał prestiżową nagrodę Prezydenta Miasta Poznania za osiągnięcia w roku szkolnym 2009/10. Jest to ogromny sukces, gdyż na 231 zgłoszonych uczniów tylko 10 zostało wyróżnionych nagrodą finansową II stopnia, którą otrzymał także Tomek.

Gratulujemy!

Nasz reprezentant w „Złotej Żabie”

Tomasz Nowacki z klasy III b będzie reprezentował nasze gimnazjum w konkursie „Złota Żaba” na polu literatury i j.polskiego. Spośród 18 uczniów jego wynik na poziomie szkoły był najlepszy.

Gratuljemy!

Liga międzygimnazjalna – I miejsce w j.angielskim

Dzień 13 grudnia okazał się szczęśliwy dla Julii Będziechowskiej z klasy IIa, która zajęła I miejsce (na 28 uczestników) w zawodach Ligii Międzygimnazjalnej rozgrywanej w Mosinie pod hasłem „Pokaż swój angielski”. Julia wykazała się świetną znajomością słownictwa, gramatyki oraz popisała czytaniem. Równie dobrze wypadła na „tongue twisterach :-)”. Opiekunką uczennicy jest pani Anna Kowalczyk.

Gratulujemy!

   

   

Sukces plastyczny naszych uczennic

W dniu 12 XII w Muzeum Etnograficznym odbyło się ogłoszenie wyników w Konkursie Żłóbek Wielkopolski. Dwie prace uczennic naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Magdy Borowiak z I b i grupowa: Magdy Majewskiej, Karoliny Piotrowskiej i Krysi Pietrzak. Opiekunem prac była pani Alicja Witucka-Piskorska.

Gratulujemy!

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

3 grudnia 2010 r. odbył się w Swarzędzu etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. W etapie tym wzięło udział 128 uczniów. Nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy III b Tomasz Nowacki, który zdobył największą ilość punktów w etapie szkolnym.

Jak co roku, pytania konkursowe etapu rejonowego były na wysokim poziomie, mogli sobie z nimi poradzić tylko uczniowie o rozległych zainteresowaniach geograficznych i dobrym przygotowaniu. Tomasz wykazał się wiedzą daleko wykraczającą ponad program nauczania geografii w gimnazjum i w pięknym stylu przeszedł do etapu wojewódzkiego. Tym sposobem zakwalifikował się do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego otrzymując tytuł finalisty.

Gratulujemy Tomkowi sukcesu i życzymy powodzenia w finale!

3 miejsce w piłce ręcznej

Dnia 15 listopada 2010 r. na hali widowiskowo-sportowej Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się II Mistrzostwa Lubonia w piłce ręcznej pomiędzy Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Emocji, kibiców oraz niesamowitych bramek – nie brakowało!

W pierwszym meczu (2x20minut) zmierzyły się ze sobą dziewczęta. Po wspaniałym widowisku, wynikiem 8:4 zwyciężyły zawodniczki z Gimnazjum nr 1, co dało im awans do półfinału powiatu poznańskiego, który odbył się 18 listopada w Buku. Tam, pierwszym przeciwnikiem był zespół z Czerwonaka. Nasze zawodniczki spisały się znakomicie – grając z przewagą bramek, wydawały się być zdecydowanym faworytem. Jednak 2 minuty przed końcem meczu – wynik zmienił się na korzyść przeciwniczek, co niestety oznaczało wygraną Czerwonaka.reczna2

W kolejnym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z bardzo dobrą drużyną z Buku (półfinalistki Mistrzostw Polski). Nasze dziewczęta podeszły do tego meczu bardzo swobodnie, co pozwoliło im rozegrać kilka znakomitych akcji w walce o jak najlepszy wynik spotkania. Po zaciętej rywalizacji zespół dziewcząt z Gimnazjum nr 1 zajął 3 miejsce – zaliczając bardzo udany występ.

Skład reprezentacji dziewcząt: Sara Orłowska (bramkarz), Weronika Środa, Maria Nowacka, Kinga Miler, Zuzanna Olejnicka, Karolina Kornosz, Klaudia Wydrzyńska, Anna Kostrzewska, Paulina Górecka, Zuzanna Księżniakiewicz, Róża Fila, Katarzyna Ratajczak.

Do zawodów dziewczęta przygotowała p. Karina Rzepecka.

Bankowa wiedza

… potrzebna może się okazać w wielu dziedzinach. Okazję do próby swoich sił mieli nasi uczniowie z kl. I b: Przemysław Bączyk, Zuzanna Księżniakiewicz i Oliwia Rutkowska w konkursie Omnibus SKOK Jaworzno, który odbył się 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu. I wypadli dobrze! Oliwia zdobyła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę – radioodtwarzacz CD. Uczestnicy musieli znać ofertę SKOK-u, umieć wybrać najdogodniejsze produkty i dobrze przeliczyć i ocenić korzyści. Wykazali się też cennymi umiejętnościami informatycznymi i marketingowymi. Ćwiczenia w takiej dziedzinie mogą w przyszłości zaprocentować…

Wyróżnienie w konkursie „Wpisani w historię”

4 listopada dwie uczennice naszej szkoły, Zuzia Nowak z klasy 1a i Krysia Ruszkowska z 2a, wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim organizowanym w Kórniku z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku młodzież deklamowała wiersze polskich poetów emigracyjnych XIX i XX wieku. Krysia wybrała utwór Cypriana Kamila Norwida pt. „Moja piosnka I”, natomiast Zuzia zdecydowała się na wiersz Zbigniewa Herberta – „Głos wewnętrzny”. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Jury przyznało Zuzi wyróżnienie i zaprosiło naszą uczennicę do udziału w koncercie finałowym, który odbył się 11 listopada na Zamku Kórnickim.

Gratulujemy!

Chopin z Tomkiem z IIIb

14. listopada grupa aktywnych uczestników ”KaKaŁka” czyli  szkolnego „Klubu Kulturalnego Łazęgi” słuchała inauguracyjnego koncertu

SONY DSC

polsko-rosyjskiego festiwalu: ”Młodzież gra Chopina”. I choć muzyka Fryderyka Chopina rozbrzmiewała w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, to czuliśmy się jak u siebie- jednym z prześwietnych wykonawców był bowiem nasz  uczeń Tomasz Nowacki. Grał przepięknie. W środę kolejny wieczór z Chopinem, tym razem w Wadze Miejskiej. W piątek zapraszamy wszystkich „Kakałkowych” chętnych na koncert galowy w Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wygrana w tenisie stołowym

tenisstol

W lubońskich zawodach tenisa stołowego reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły – Barbara Frąckowiak i Weronika Środa z kl. IIIb – pokonała reprezentację Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

Gratulujemy!

Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie

turniejrz!4 października, w dniu Święta Edukacji Narodowej trzy nasze uczennice: Sylwia Kabacińska, Zuzanna Nowak i Zuzanna Habura rozwijały swoje umiejętności i wyobraźnię w rzeźbieniu w glinie podczas V Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego w Mosinie. Temat tegorocznego konkursu „Na dnie oceanu” – trudny, ale zarazem dający duże możliwości w rozwinięciu fantazji twórczej natchnął młodzież do wykonania niesamowitych i bardzo różnorodnych prac i pozwolił na miłe spędzenie czasu w dniu wolnym od nauki. Jury konkursu złożone z artystów rzeźbiarzy uznało pracę młodych twórców za bardzo wartościową oraz zachęciło wszystkich uczestników do udziału w kolejnych edycjach Turnieju.