Jesteś tutaj

Strona główna
rodzice i dzieci

Ogromnie istotne w rozwoju naszych dzieci jest spędzanie z nimi czasu. Dzięki temu pokazujemy im, że są dla nas bardzo ważne oraz, że jesteśmy w stanie poświęcić im swój czas i uwagę. Dzięki temu też budujemy z nimi relacje, co w przyszłości nam się zdecydowanie opłaci.

 

Spędzając czas z dziećmi możemy zaobserwować jakie mają umiejętności, czy też jakie rodzą się w nich talenty, ale również możemy im pokazać jakie są nasze możliwości oraz jakie mamy podejście do życia oraz istotnych w naszym życiu kwestii. Musimy pamiętać również o tym, że nic nie zastąpi dziecku czasu spędzonego z rodzicami.

 

Ważne jest więc, aby zawsze znaleźć czas dla naszego potomstwa. Dzięki temu też będziemy w stanie bardzo szybko wyłapać, czy na przykład nie mają żadnych problemów w szkole, czy na przykład z rówieśnikami. To sprawi, że w razie jakiejś niepokojącej sytuacji będziemy mogli szybko zareagować i zapobiegać różnym sytuacjom i nie zareagujemy zbyt późno. Dlatego lepiej jest zamiast oglądania nudnych programów w telewizji spędzić czas z dziećmi.

Nazwa użytkownika