Jesteś tutaj

Strona główna
wizyta u psychologa dziecięcego

Niezwykle często, dzieci, przechodzą burzliwy czas w szkołach. Bardzo często dzieje się tak, kiedy zmieniają klasy albo szkoły i dodatkowo muszą na nowo szukać przyjaciół. Takie sytuacje bywają dla dzieci nadzwyczaj stresogenne a także nie do końca wiedzą jak sobie z tym poradzić. Powinniśmy natomiast pamiętać, iż ten długotrwały stresor u dzieci, potrafi mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Zatem niezmiernie istotne jest to, aby w szkole dostępny był psychoterapeuta. Nawet nie musi być na pełnym etacie, natomiast ważne aby placówka miała kogoś sprawdzonego a także godnego polecenia. Taka sesja u specjalisty ułatwi pociechom zapoznać się z nieznaną sytuacją i pokaże mu jak sobie poradzić ze swoimi lękami. Dzięki tej wizycie nasze dziecko stanie się spokojne, i o to przecież nam chodzi.

Jeśli natomiast nie chcemy, żeby nasze dziecko korzystało z pomocy specjalisty w szkole, możemy bez wątpienia zorganizować indywidualną terapię na neutralnym gruncie. Najistotniejsze, żeby przynieść ulgę naszym podopiecznym. Bez wątpienia nie ulega kwestii argument, iż specjalista powinien być zatrudniony w każdej szkole, aby mógł na bieżąco rozstrzygać rozmaite sytuacje oraz wspomagać podopiecznych, jak i czasami nauczycieli.

Doskonale by było, jeśliby taki pracownik przebywał w szkole w godzinach zajęć lekcyjnych. Dzięki temu zdołałby reagować na różnorodne kłopotliwe oraz poważne wydarzenia. Osoba na takowym stanowisku musi mieć adekwatne doświadczenie a także umiejętność radzenia sobie z młodzieżą. Dobrze wiemy, że w szkole dzieją się różnorodne rzeczy, których nie da się przewidzieć dlatego też taki psycholog powinien potrafić na nie zareagować a także być autorytetem.

Bardzo notorycznie zdarza się, iż to właśnie psychoterapeuta będzie w stanie wyłapać poszczególne nieprawidłowości w zachowaniu dziecka jak i po rozmowie stwierdzić z czego to wynika. Zobacz: http://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/. Nieraz jest on pomocą np. dla wrogiego traktowania ucznia w domu. Wtedy może odpowiednio zareagować, tak aby pomóc młodemu człowiekowi. Jest to niezwykle istotne, by była to osoba doświadczona, która nie zlekceważy istotnych objawów i nie doprowadzi do kolejnego złego traktowania ucznia.

Następna sprawa odnosi się do rodziców, niezwykle ważne wydaje się także to, by mieli na uwadze, iż w przypadku potrzeby, psycholog może pomóc także im - zobacz. Może nie bardzo potrafią sobie poradzić z wychowaniem dziecka, czy np. z kłopotami w pracy. Warto w takim razie również skupić się na sobie oraz wybrać się do jakiegoś poleconego specjalisty oraz z nim na spokojnie pogadać. Powinniśmy pamiętać, że jest to ogromnie znaczące dla naszego zdrowia, lecz również dla naszego otoczenia. Nieraz takowa sesja może przekształcić nasze myślenie oraz podejście do życia, warto więc o tym pamiętać.

Nazwa użytkownika