Jesteś tutaj

Strona główna

IBardzo ważne jest, aby pierwszego dnia w szkole nasze dziecko czuło się pewnie. Należy więc odpowiednio je na to przygotować. O odpowiedniej wyprawce pisaliśmy już wcześniej – warto się z tym zapoznać, bo już nawet nowy plecak, czy spodnie na wf sprawią, że nasze dziecko będzie wiedziało, że nie ma się czego wstydzić ani też czym stresować. To już jest pierwszy krok do powodzenia całego przedsięwzięcia.

 

Warto też porozmawiać z dzieckiem, szczególnie kiedy to jego pierwszy w życiu pierwszy dzień w szkole. Należy pamiętać, żeby nie stresować dodatkowo naszych dzieci – już samo to, że muszą się odnaleźć w takiej nowej sytuacji jest dla nich trudne. Należy wcześniej porozmawiać z nimi i pokazać, że szkoła to świetne miejsce, gdzie mogą poznać nowych znajomych, a także dowiedzieć się wielu nowych rzeczy.

 

Oczywiście inaczej będziemy szykować dziecko na oficjalny pierwszy dzień, kiedy powinno być ładnie i schludnie ubrane, na galowo. Wtedy jest to jeszcze krótka wizyta na terenie placówki i dobry moment, żeby dziecko zapoznało się z rozkładem klas w budynku, ale także z wychowawcą oraz rówieśnikami z klasy.

 

Inaczej zupełnie jest w pierwszym dniu szkoły, kiedy odbędą się pierwsze lekcje. Wtedy musimy pomóc naszemu dziecku, aby na pewno spakowało wszystkie niezbędne rzeczy, ale także przygotować mu jedzenie i najlepiej jakąś zdrową przekąskę, żeby nie musiało siedzieć głodne na lekcjach. Dobrze jest też w miarę możliwości odprowadzić dziecko na lekcje i po nie przyjść, wtedy też będzie się czuło pewniej, szczególnie w pierwszych dniach, kiedy wszystko będzie jeszcze dla niego nowe.

 

Nazwa użytkownika