Jesteś tutaj

Strona główna

Maluchy z reguły ubóstwiają wszelkie podróże oraz eskapady, lecz z samą jazdą bywa przeróżnie. Nudna jazda czy też lot do punktu docelowego potrafią być w rzeczywistości nużące, właśnie dlatego należałoby już wcześniej zastanowić się nad tym, co zrobić, aby podróże były komfortowe oraz nieco urozmaicone!

Podstawowa kontrola techniczna auta - obowiązek wczasowicza!

Wedle zestawień zwykle jeździmy prywatnymi autami. Nieważne, czy jest to pojazd marki Citroen, lub Renault, funkcjonujący pojazd to nierozdzielny kompan wycieczkowicza. Jest to dosyć zrozumiałe - w ten sposób wolno weselić się kompletną dowolnością oraz niezależnością, gdyż nikt nie narzuca nam, jak oraz gdzie mamy jechać. To kłopotliwe, wolność ta wiąże się również z pewną odpowiedzialnością, gdyż sami musimy zadbać o to, aby stan techniczny auta był co najmniej dostateczny. Co w takim uczynić, aby posiadać absolutną pewność, iż żadna niewielka wada nie podkopie naszych wakacji?

Odpowiedzialny turysta już na parę miesięcy przed wyjazdem upewni się, iż jego pojazd jest po przeglądzie oraz spełnia wszystkie potrzebne standardy techniczne. Najistotniejsze części, które powinno się przejrzeć oraz w miarę potrzeby wymienić, to tylna oś i tylna belka, innymi słowy zawieszenie pojazdu. W tym celu powinno się udać do mechanika - regeneracja tylnej belki bądź naprawa tylnej belki nie należą do wielce kosztownych napraw, właśnie dlatego nie należy się z nimi wstrzymywać.

Sprawdzona alternatywa dla aut: eko-podróżnicy na rowerach

Auta mają jednak swoje niedociągnięcia - nie tylko musimy liczyć się z faktem, iż wiążą się one z wydatkami za paliwo lub płyny eksploatacyjne, lecz również egzystować ze świadomością, iż produkowane spaliny przyczyniają się do pogorszenia przyrody. O wiele bardziej roztropnym pomysłem może okazać się familijna podróż z dziećmi na rowerach! Oczywiście dystans, który będziemy w stanie przejechać, jest nieco zawężony, lecz taki typ eskapady daje codziennej dawki ruchu, a również bliskiego kontaktu z przyrodą. Jeżeli mamy czas oraz możliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na małą, czy też trochę większą, rowerową przejażdżkę!

 

Nazwa użytkownika