Jesteś tutaj

Strona główna

Dzięki rozwojowi technologicznemu mamy szereg nowych możliwości. Czy to nawigacja w telefonie, czy możliwość korzystania z internetu praktycznie w każdym miejscu. Na wyciągnięcie ręki mamy też całą masę produktów, które pozwalają nam korzystać z wszystkich tych dogodności. Musimy jednak bardzo dokładnie przemyśleć kwestię pozwalania dzieciom na korzystanie z wszystkich tych nowinek technologicznych.

 

Warto się zastanowić ile razy widzieliśmy w autobusie, czy w przychodni dzieci z przyklejonymi do rąk tabletami, czy telefonami. Zauważmy jak często kiedy dziecko jest niegrzeczne, natychmiastowo uspokaja się po włączeniu mu ulubionej bajki czy gry. Te wszystkie głośne dźwięki i szybko zmieniające się obrazy nie są niestety najlepsze dla naszych dzieci. Przez to właśnie większość dzieci nie potrafi ani chwili wytrzymać w ciszy. Sporo z nich nie potrafi się bawić inaczej niż na tablecie.

 

Powinniśmy więc się zastanowić, czy warto w taki sposób wychowywać swoje dziecko. Oczywiście nie możemy w całości odciąć naszych pociech od rozwoju i wszystkich sprzętów elektronicznych, ale należy to robić z głową, aby nasze dziecko nie uzależniło się od telefonu czy tabletu w zbyt młodym wieku, bo trudniej będzie mu się później z tego wyleczyć.

 

Nazwa użytkownika