Jesteś tutaj

Strona główna
pokój

Niemożliwym zdaje się być zdefiniowanie jednej recepty na perfekcyjnie zaprojektowany pokoik uczniowski, jednak z łatwością da się ustalić parę zasad, które są uniwersalną receptą na utworzenie wielofunkcyjnego kącika. Jakimi cechami musi się taki pokój wyróżniać? Osoba młoda będzie zazwyczaj w nim w kółko albo siedzieć nad książkami lub przy komputerze, albo odpoczywać. Tym samym będzie tam spędzać dużą część dnia. Najważniejsze jest więc, aby młody człowiek najzwyczajniej w świecie lubił swój własny kącik.  

W jaki sposób ze zwykłego pomieszczenia wykreować pokoik perfekcyjny dla ucznia? Po pierwsze – nie zagracać. Mimo tego, że to wyrażenie potoczne, w tym kontekście pasuje świetnie. Oczywistym jest, że utrzymywanie porządku w pokoiku uczniowskim nie jest cechą charakteryzującą większość osób młodych, więc ich własny kąt najlepiej niech będzie najzwyczajniej trudny do zagracenia.

Łóżko powinno być łatwe to szybkiego zaścielenia, regały z półkami pełne wolnego miejsca, szafki mieszczą pełno rzeczy, tak, aby na meblach nie musiało nic stać. W pokoju takim oczywiście musi stanąć także duży stół, wraz z komputerem i wygodnym, nie krzywiącym kręgosłupa fotelem. Poza stanowiskiem do odrabiania lekcji, uczeń musi mieć również miejsce, które z obowiązkami nie będzie mu się kojarzyło. Niech to będzie kolorowy fotel albo olbrzymia dmuchana poduszka do czytania.

W kwestii wystroju: http://www.modernconcrete.pl/sypialnia-w-stylu-industrialnym-piekno-zamkniete-w-minimalizmie/

Najlepszą metodą na sprawienie, aby dzieci czuły się we własnym pokoju dobrze, będzie danie im sposobności na własnoręczne urządzenie swojego pokoju. Mają ochotę postawić półkę w dziwnym miejscu? Zamocować dużą płytę magnetyczną? Poobklejać nowe szafy naklejkami? Niech tak zrobią! Niech wybiorą płyty betonu architektonicznego albo pudło betonu dekoracyjnego, który jest prosty do samodzielnego naniesienia, i niech smarują jak im się podoba. Niech wiedzą, że mają wpływ na ostateczny wygląd swojego kąta.

Mogą wymyślić sobie tematykę: cela uwięzionej królewny z ulubionej bajki? Beton dekoracyjny - www.modernconcrete.pl - może tak wyglądać. Garaż? Można zainwestować w łóżeczko, w kształcie Formuły 1, a jedną ze ścian można wyłożyć płytami betonu architektonicznego. Niech przyszli mieszkańcy puszczą wodze fantazji, niech dobrze się w nowym miejscu czują. Dzięki temu będą chętniej spędzali w pokoju czas.

Nazwa użytkownika