Jesteś tutaj

Strona główna

Część z rodziców, decyduje się na wysłanie swoich pociech na wakacje do dziadków. Oczywiście wiadomo, że niestety nie każdy ma taką możliwość, ale jeżeli jest ona dostępna w naszej rodzinie, to bez wątpienia warto z niej skorzystać. Dziadkowie są nieocenioną pomocą szczególnie w takich sytuacjach.

Bez wątpienia najlepiej kiedy dziadkowie mieszkają w mniejszym mieście, albo na wsi – wtedy dzieci spędzają czas w zupełnie inny sposób. Przede wszystkim więcej czasu spędzają poza domem, a dzięki temu nie siedzą cały dzień przy komputerze, czy różnych grach i oszczędzają wzrok. Co więcej podczas takich wyjazdów, zawsze można poznać nowych znajomych i z nimi spędzać wolny czas.

W okresie letnim dziadkowie bardzo często też są w stanie przyjechać do domu swoich wnuków, żeby opiekować się nimi na miejscu. Jest to szczególnie przydatne, kiedy nasze dzieci są jeszcze małe i nie bardzo chcą być rozdzielone z rodzicami. Wtedy w ciągu dnia dziećmi opiekują się dziadkowie, a po pracy dołączają do nich rodzice i wszyscy mogą spędzić trochę wspólnego czasu.

Bardzo ważne jest również to, aby przez cały rok budować relacje na linii dzieci – dziadkowie – wtedy nasze pociechy będą bardzo chętnie wyjeżdżały na takie wakacje u dziadków i jest spora szansa, że pod koniec pobytu nie będą chciały wracać do domu.

Istotne jest to, aby zapewnić naszym dzieciom jakąś rozrywkę podczas wakacji, żeby mogły sobie odpocząć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i zebrać siły do nauki, a zmiana otoczenia na pewno im w tym pomoże.

Nazwa użytkownika