Jesteś tutaj

Strona główna

Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zakupić odpowiednią wyprawkę. Oczywiście zawsze najważniejsze są podręczniki, ponieważ co roku są nowe, w zależności od tego, do której klasy idzie nasze dziecko. W książki najlepiej jest się zaopatrzyć z wyprzedzeniem, ze względu na to, że są to dosyć wysokie koszty – nawet jeżeli zdecydujemy się na książki używane. Zazwyczaj trzeba do nich dokupić ćwiczenia, które muszą być nowe, żeby nasze dziecko mogło na spokojnie rozwiązywać zadania domowe.

 

Bardzo ważny jest też plecak, w którym nasze dziecko będzie nosiło podręczniki. Jeżeli z poprzedniego roku szkolnego został mu taki w dobrym stanie, to może możemy spróbować zaoszczędzić na tym właśnie elemencie. Jeżeli z kolei musimy zakupić nowy tornister, to warto jest to zrobić odpowiednio wcześnie, bo dzięki temu będziemy w stanie zweryfikować ceny. Możemy dzięki temu wypatrzeć na przykład jakąś promocję i trochę na tym wszystkim zaoszczędzić. Szczególnie, że porządny i wytrzymały plecak potrafi trochę kosztować. Należy też wybrać taki plecak, który pomieści wszystkie zeszyty i książki.

 

Dodatkowo powinniśmy sprawdzić w jakim stanie są dodatki do plecaka, czyli wszystkie kredki, flamastry, bloki czy też piórnik. Być może uda nam się zaoszczędzić na tych rzeczach, ponieważ bardzo często zostaje nam sporo takich przyborów i niepotrzebnie wydajemy pieniądze na nowe. Warto też sprawdzić, czy mamy porządne dresy i trampki na wf, żeby nasze dziecko miało w czym ćwiczyć. Jeżeli przygotujemy odpowiednią wyprawkę, to jest szansa, że dziecko jeszcze chętniej będzie chciało pójść do szkoły.

Nazwa użytkownika