Dla klas III

Nasi absolwenci polecają

Bartosz Bednarski poleca III LO

Jestem uczniem akademickiej klasy Linux w III LO w Poznaniu. Na poziomie rozszerzonym uczę się matematyki, fizyki oraz informatyki. Po prawie dwóch latach spędzonych w tej szkolę mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie żałuje swojego wyboru. Szkoła spełnia moje oczekiwania. Bardzo wysoki poziom na lekcjach matematyki to głównie zasługa prof. Rożka. Jest to na prawdę genialny matematyk, ale i pedagog. Podobnie z fizyką i informatyką. Uczą ich profesorowie, którzy w niezwykle ciekawy sposób potrafią dzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie mamy możliwość uczestniczenia w zajęciach akademickich z fizyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. To właśnie tam możemy wykorzystać naszą wiedzę w praktyce. Kilka razy w miesiącu bierzemy również udział w wykładach powiązanych z matematyką, organizowanych w naszym liceum. Urozmaiceniem codziennych zajęć są sesje popularnonaukowe, podczas których prezentujemy przygotowane wcześniej doświadczenia i prezentacje. Jeżeli szukasz klasy, w której nie można się nudzić to jest to miejsce dla Ciebie!

Krzysztof Neubauer poleca LO św. Marii Magdaleny

Jeśli chodzi o klasę mat-fiz z językiem niemieckim, to polecam LO św. Marii Magdaleny. Matematyka jest na wysokim poziomie, prowadzi ją doświadczony nauczyciel (Łukasz Raczkowski), który wiele wymaga od uczniów, przede wszystkim systematycznej nauki pod kątem matury, skupienia i skrzętnego notowania na lekcji, czy robienia zadań. Pyta przy tablicy prawie na każdej lekcji i dużo zadaje do domu. Dobrze tłumaczy swój przedmiot, jednak najlepiej wybrać miejsce w pierwszej ławce, żeby móc wszystko zrozumieć, co ma do przekazania. Fizykę również prowadzi wymagający nauczyciel (FilipReinholz). Podobnie jak u pana Raczkowskiego, warto na fizyce wybrać miejsce z przodu sali. Kartkówki z tego przedmiotu występują w II klasie przynajmniej 1x na tydzień. Od nowej podstawy mat-fiz jest bardziej ukierunkowany na typowo ścisłe akademickie nauczanie, dlatego warto bardziej przemyśleć wybór swojego przyszłego profilu. Nauczanie języków także stoi na wysokim poziomie. Rozszerzona matura z tych języków nie będzie stanowiła dużego problemu. Szkoła korzysta z najnowszych tablic interaktywnych. Połowa klas w szkole jest w nie wyposażona. W Marynce organizowane są ciekawe projekty, między innymi Mariany. Szkoła pomaga osiągnąć cele i uczy systematyczności. Dobrze przygotowuje pod kątem matury (w przypadku rozszerzonej matematyki i fizyki – bardzo dobrze), a nauczyciele wymagają dużego nakładu pracy oduczniów.

Patryk Domagała i Patryk Marciniapolecają  Poznańskie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej (PCEUiP) na ulicy Jawornickiej

Szkoła oferuje wiele kierunków nauczania:
– technik mechanik.
Specjalizacje: urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, operator obrabiarek numerycznych CNC.
– technik mechatronik.
Specjalizacja: komputerowe systemy automatyki.
– technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Specjalizacja: energetyka słoneczna i geotermalna.
– technik mechanik lotniczy.
Szkoła dysponuje szerokim asortymentem maszyn jak i w niedalekiej przyszłości samolotem  w celu wykształcenia jednych z najlepszych techników na rynku pracy. Warto wspomnieć iż niedawno szkołą wyremontowała wszystkie pracownie. W szkole panuje miła atmosfera, nauczyciele są chętni do pomocy i wyjaśniania nam czasem problematycznych tematów.

Maja Ciemniejewska o XI LO

Bardzo fajna i przyjazna szkoła. Myślę ,że nauczyciele są równie wymagający co w innych szkołach o nieco lepszej renomie. Większość ma bardzo dobry kontakt z uczniami ,do czego przyczyniają się także liczne koła zainteresowań prowadzone przez nich samych. Bardzo często organizowane są wycieczki szkolne i wymiany uczniowskie. Sami uczniowie są kontaktowi i chętni do współpracy. Nasza szkoła corocznie organiuje Wigilie dla bezdomnych. Oprócz tego liczne organizowane są akcje charytatywne np. sprzedawanie ciast. Sądzę,że świadczy to zarówno dobrze o szkolnych wolontariuszach jak i nauczycielach.

Paulina Komischke, absolwentka z roku 2009 poleca Zespół Szkół Gastronomicznych w Poznaniu im. Karola Libelta.

Szkoła ma zgrany, bardzo miły zespół nauczycieli. Organizuje wiele wyjazdów zagranicznych, podczas których uczniowie uczą się nowych języków, praktyki odbywają się w hotelach.

Dominika Bieniasz, absolwentka z roku 2009 poleca Zespół Szkół Zawodowych w Mosinie

ze względu na zgranie nauczycieli, miłą atmosferę, dobrą współpracę pomiędzy uczniami a nauczycielami, koła zainteresowań.

Zaproszenie do VIII LO w Poznaniu – poleca Anna Maria Cykowiak:

Cześć! Nazywam się Anna Maria Cykowiak i jestem absolwentką Waszego Gimnazjum. Aktualnie uczęszczam do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu i chciałabym Wam opowiedzieć co nieco o mojej szkole. Ósemka to prawdziwa machina do rozwijania talentów! Jeśli jesteście pełnymi pasji osobami, to ta szkoła została stworzona właśnie dla Was. Znajdziecie tu wiele kół zainteresowań: począwszy od zajęć teatralnych w kole Proscenium, przez prężnie działające sekcje piłkarskie, koszykarskie i siatkarskie, czy też pracę w kole dziennikarskim przy redagowaniu gazetki „Ośmiornica”. Znajdziecie tu również zajęcia dla miłośników informatyki i matematyki, którzy należą do klubu brydżowego albo układania kostki Rubika :> Organizacje dla młodych fizyków i chemików także nie są nam obce. Uczniowie z każdego profilu, chętnie też uczestniczą w wykładach uniwersyteckich. Jaki widzicie: dla każdego coś miłego! W Ósemce panuje genialna atmosfera. Są takie dni w roku, np. dzień dobrego słowa, gdy coś tak cudownego unosi się w powietrzu, że jesteś pewny, iż był to dobry wybór. Wszyscy są tu jedną wielką, uśmiechniętą rodziną. Nie ukrywam, że nauki jest wiele, ale każdy wie, że aby coś osiągnąć trzeba sobie na to zapracować ? Na początku bardzo trudno jest się przestawić, trzeba się troszkę napracować, aby wprawić się w licealne życie, ale czas robi swoje. Nie warto słuchać stereotypów o ósemkowiczach! Ja w nie wierzyłam, ale (na szczęście) mocno się pomyliłam!? Gdybym jeszcze raz miała wybierać, na pewno zdecydowałabym się na 8 LO. Jest to wspaniały krok w przyszłość! Poznasz tu prawdziwych przyjaciół, wspaniałych, otwartych ludzi, z którymi do tego masz o czym porozmawiać ?

Wszystkich ambitnych, szczerze zapraszam do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu! Po więcej informacji, kieruję na stronę internetową: http://www.lo8.poznan.pl

Dawid Wojciechowski poleca  Zespół Szkół Mechanicznych na ul Świerkowej 8 w Poznaniu

Jego szkoła oferuje:
 1. dodatkowe zajęcia zawodowe z mechatroniki
 2. zajęcia pozalekcyjne z programowania
 3. dodatkowe zajęcia z zawodowego języka angielskiego i niemieckiego
 4. dodatkowe zajęcia tematyczne pod hasłem Edukacja i praca bez tajemnic
 5. dodatkowe praktyki zawodowe
 6. zdobyć, poszerzyć i uzupełnić wiedzę praktyczną w zakresie mechaniki, elektroniki, automatyki i robotyki
 7. zdobyć, poszerzyć i uzupełnić wiedzę w ramach:
 8. zajęć pozalekcyjnych z zawodowego języka angielskiego i języka niemieckiego
 9. dodatkowych zajęć z programowania z zakresu mechatroniki
 10. praktycznych zajęć z wykorzystaniem frezarki i obrabiarki dydaktycznej
 11. wycieczek zgodnych z kierunkiem kształcenia
 12. uzyskać dodatkowe uprawnienia w ramach kursów zawodowych:
 13. kursy programowania obrabiarek numerycznych (CNC)
 14. prawo jazdy kategorii B
 15. kursy elektryczne- zdobycie uprawnień do 1 kV
 16. podstawowe szkolenie z zakresu BHP

Magdalena Charzyńska absolwentka z roku 2010 poleca XXIX LO w Poznaniu.

Uważa, ze jest to dobra szkoła z uwagi na: óżnego rodzaju kursy, które się w nim odbywają ( np. na opiekuna/wychowawcę kolonijnego

Norbert Stawski, absolwent z 2009 poleca Zespół Szkół Licealno-Technicznych na ul. 28 Czerwca Poznań

 • szkoła kształci w zawodzie technik informatyk, grafik komputerowy, projektant stron www.
 • od tego roku szkoła została połączona z zespołem Szkół Chemicznych, w związku z tym szkoła posiada labolatorium chemiczne.
 • szkoła ma liczne, bardzo dobrze wyposażone pracownie komputerowe. W szkole panuje miła atmosfera i są fajni nauczyciele.